Врнежливи денови во Барселона

Врнежливи денови во Барселона

Иако не постојат многу врнежливи денови во Барселона, кога тие можат да дојдат, ќе дојдат полна сила! Ако се случи да биде во посета на прекрасните каталонски капитал во текот на еден од овие дождови, не грижете се, Барселона има многу да понуди. Имате своја закрила и глава до еден од овие топ дамки дождлив ден Следниот пат кога ќе бидете принудени затворен простор!

Како за пријатна чаша Чај?

Со одличен вкус на кафе и тресне на тренд барови, локалните жители и посетители, така се сака една чаша Чај Џо во Барселона. Така што подобар начин да се трошат вашето врнежливи денови во Барселона, од затоплување со чаша во рака заедно со убаво architected атмосфера? Секое кафуле има нешто уникатно да понуди за да бидете сигурни да се најде совршена локација за вас. Овде се само некои од нашите омилени: Акаши-Барселона-300x199

Акаши: Ако сте расположени за мирен одмор, проверете го овој јапонски чајџилница. Со широк спектар на опции на располагање на чај, и убаво традиционалните презентација, ќе бидете сигурни дека за да се постигне целосна чувство на Зен тука. (C / Rossello 197)

Ел Bosc де лес исчезнува: Тргни се од дожд и чекор во овој магичен кафуле. Тука можете да ги заборави за време на неколку часа и да влезат во светот на маѓепсана шума и бајките! (Passatge де ла Banca 5)

Космо: Ако сметаш дека се вклопуваат за да се излади, локалните место, го пробате оваа уметничка галерија претвори кафе висат-надвор и да се вклучат со битник сцена Барселона. Тоа е пространа и жив, и сигурно е одлично место за да избега од дожд. (C / Енрик Granados 3)

Ние-пудинг-Барселона-300x199 Ние Пудинг: Овој чај и торта куќа е сигурно за да ви amaze со својата сложена, Алиса во земјата на чудата декор стил. Една соба полна со боја, дизајн, чај и колачиња ќе ви се допаднат. Ако сте во некое тајно доживување, обидете се 'чај баба "и морков торта, а ти не ќе тргне наопаку! (C / Пау Claris 90)

Има еден готвач во сите нас!

Вкус-тестирање Каталонски кујна може да биде доста лекување кога во посета на Барселона, но зошто да не научат како да се готви овие исклучителни храна, исто така? Земете си се регистрираа за каталонски готвење класа, и навистина да се направи поголемиот дел од вашето дождлив ден во Барселона!

BCN Kitchen Barcelona Барселона Готвење: Сакате да дознаете како да се направи вашиот омилен предјадења? Оваа компанија може да ви понуди класа каде што ќе научат да се направи најдоброто од најдобрите кога станува збор за шпански закуски! (Ла Рамбла 58)

bcnKITCHEN: Забавата започнува рано тука како што вложување на локалниот пазар да одберам вашите производи пред да учествува во рацете на време на туториал! Од страна на резервацијата стан со Апартман Барселона ќе се квалификува за попуст од 10%, кога се регистрирате за класа ... Па, што чекаш? (C / Fusina 15)

Време за некои култура!

Барселона нуди широк избор на музеи за да изберете од, кои сигурно ќе ве забавува. Означите некој музеј или две долу во вашата агенда за врнежлив ден во Барселона! Постојат голем број на опции, но тука се и неколку што треба да се има предвид:

Camp Nou Barcelona Камп Ноу: Како не е изненадување, ова е најпопуларниот музеј во градот. Тука можете да ги истражуваат историјата на Барса и нивните успеси во текот на годините низ "Камп Ноу Experience". (C / Аристидес Maillol 12)

L'Аквариум: А добро место за оние од сите возрасти, а сигурно ќе ве забавуваат со часови. Фрлите поглед на сите интересни и убави видови на екранот, и да научат малку повеќе за куриозитети, што се наоѓаат под површината на водата! (Мол Слоновата Espanya del Порт Вел)

Топ Уметнички галерии: Кога врне во Барселона, вашите опции за изработка на најголем дел од вашето време во некои прекрасен уметнички галерии се поширока. Изберете меѓу фаворити како CCCB, MNAC, MACBA, или Музејот на Пикасо и дека нема да се изневери. Во град бујна со сите spectrums на уметноста, Барселона е на врвот на својата игра кога станува збор за креативност.

 

Магазин "сусам ви падне ... без да се Потоната!

Ако си бараат засолниште на вашиот дождлив ден во Барселона, и сакаат да се шета на трговски центри, Барселона има некои решенија за вас! Овде ќе најдете различни продавници да се искачија вашите интереси, и вие ќе бидете сигурни дека да се забавуваат со часови.

Maremagnum Barcelona Maremagnum: Заедно со убави погледи на Средоземното Море, оваа порта-страна трговскиот центар е одличен избор на врнежливи денови во Барселона! Нуди фантастична храна по жител ресторани, може да се избега на отворено и да се види на дожд од удобноста на вашето место. (Мол Слоновата Espanya 5)

L'llla: Пласман високо во популарност, овој центар е сигурно да се вклопи во вашиот стил со своите бескрајни можности. Од играчки и бижу предмети, да се облека и додатоци, вие дефинитивно може да се најде нешто за да вашиот вкус. (Бул. Дијагонала 557)

Лас Аренас: Историјата оживува во овој Bullring претвори трговски центар. Има голем избор на продавници за да изберете од, многу ресторани, некои со извонредна покривот пати, и пријатно ден за да се имаше од страна на сите. (Гран Виа де лес Кортс Каталанес 373-385)

Совршен изговор за Chillax!

Кога ќе завршиш со вашиот Silom Spa Barcelona ден активности дождливо во Барселона, ќе треба да се релаксираат. И, што е подобро отколку да се одјавувањето спа и релаксирање со смирувачки, специјални третмани.

Аирес де Барселона: сопствена арапски инспирирани спа центар на Барселона нуди смирување ароматерапијата, амам, подмладителен масажа, парна соба и релаксирачки јога сесии, од кои сите се идеални било кој ден од неделата! (ПСЖ. Пикасо 22)

Ако во текот на вашето време во градот се наоѓате себеси фатени во некои Барселона дожд, тогаш не заборавајте да пробате некои од овие авантури, и ќе се увери дека каталонската престолнина може да го понуди сето она што ви треба, секогаш кога ви треба.

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Сподели

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологијата. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Старт, Што да се стори и обележани Обележувач на Линк до.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>