Денот на романтична на вљубените во Барселона 2014: Активности и Апартмани

Ел салон, Барселона. Романтични ресторани за Денот на вљубените

Во потрага по романтична бегство овој Денот на вљубените? Потоа главата на Барселона крајот уживаат патување за двајца дека никогаш нема да го заборавам! Со некои од најдобрите ресторани во Европа, еден нов свет на места за посета и некои фантастични станови - сите против една убава Медитеранот позадина - што повеќе може да сакаш за прослава на вашата љубов?

Оваа година, Денот на вљубените паѓа во четвртокот, што значи дека ќе може лесно да се дофати со романтичен викенд оклопни во Барселона. Возбудливиот дневните активности на повеќе интимни поставувања во текот на ноќта, каталонскиот главен град е сигурно да се грижиме за секоја двојка

Од ова упатство за Денот на вљубените во Барселона 2014 година, ние ќе ви даде некои од нашите препораки да се направи поголемиот дел од вашето време во градот.

Park Guëll View, Barcelona "Љубовта-ly" Weekend идеи и активности!

  • Парк Guell: Оваа шарени Гауди парк е практично одредување на крајниот избор за искуство совршен вљубените! Овде можете да уживате во некои зачудувачки погледи на Барселона додека се потопуваат во големината на овој почитуван каталонски архитект. Зошто да не изненади вашиот другата половина со романтичен пикник за двајца со поглед на градот?
  • Барселонета Плажа: Некои може да се разгледа тоа клише, но понекогаш едноставна прошетка по плажа со вашиот партнер може да биде подеднакво како романтична како интимна вечера. Mosey должината на познатата Passeig de Колом, тогаш се прошета низ живописен Порт Вел и на крај да заврши со прошетка по плажата Барселонета. Можете дури и може да го запре за пијалок во еден од фантастични поморските барови по шеталиштето.
  • Тибидабо. Чекор назад во времето на врвот на оваа магична планина, која е дом на најстариот забавен парк во Шпанија Монт Тибидабо, исто така, нуди бројни пешачки патеки, како и некои големи барови со неверојатен поглед на градот! Tarragona, Day Trip from Barcelona
  • Тарагона: Во потрага по вистински незаборавен искуство на вљубените? Тогаш Ви препорачуваме изненадува вашата сакана со магичен ден патување до Тарагона, каде што може да се изгубиш среде римски рушевини, антички водоводи и средновековни згради. Не заборавајте да го привлечат вниманието на зајдисонце од потрага точка 'Медитеранот Балкон ", исто така!

Интимен Вечер: Романтични Ресторани

По еден ден надвор-и-за истражување на најдобрите на Барселона, ја заокружи својата романтична рандеву со вечера за двајца во еден од најпознатите поставен ресторани во Барселона. Еве неколку од нашите омилени места за Денот на вљубените во Барселона 2014 година:

  • Dans Le Noir, Valentine's Day, Barcelona Comerç 24: Овој ресторан Барселона е врвот избор, сигурни да издржам вашите душо исклучи неговите или нејзините нозе! Уживате во вкусни деликатеси на понуда во овој Мишелин ѕвезда ресторан со едно интимно опкружение. С / Comerç, 24.
  • Salero: Ако сакате да ги импресионира вашиот другата половина, не гледам подалеку од ресторанот Salero! Совршен за оние да се запознаеш со едни со други повеќе свеќи вечера, или оние што слави јубилеј, на менито нуди сè, од пет-се разбира оброк за вкусен предјадења! С / Рец, 60.
  • Dans Ле Ноар: Овде можете да уживате во вкусно "менито Сан Валентин ... во целосен мрак. Покачување вашите сетила со овој романтичен искуство, оној кој доаѓа во комплет со мал подарок за секоја двојка. Пасео Пикасо, 10.

Апартмани во Барселона за Денот на вљубените 2014

Направат најголем дел од вашиот Денот на вљубените во Барселона со изнајмување на еден од шармантна Las Ramblas Apartments, Apartment Barcelona Ramblas апартмани во Барселона, во близина на историскиот готски населба, каде ветровитите улици води кон скриените богатства околу секој агол. Стан тука ќе биде совршен за еден незаборавен викенд, без разлика дали тоа е за вашиот 50-годишнина од бракот или пауза вашиот прв романтична на вљубените во 2014 година!

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Сподели

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологијата. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Активности, Барови и Ноќен живот, Дома, Ресторани и Храна и обележани Обележувач на Линк до.

2 Responses to романтична Денот на вљубените во Барселона 2014: Активности и Апартмани

  1. Киријакос вели:

    Χερετε αναφερατε σε ενα αθρο για το εστιατοριο dans le ноар, μπορειτε να μου πειτε ποσα στοιχιζει το ατομο περιπου ευχαριστω αναμενω την απαντηση σας

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>