Барселона Референци Ноќен 2013 - некои сериозни мало терапија!

Шопинг ноќ, Барселона

Барселона Референци ноќ, еден од најочекуваните настани на мало на годината, ќе биде притискање на каталонскиот главен град следниот четврток, на 28 ноември, и преземање Passeig де Грација со стравопочит-инспиративна шопинг искуство! Типичен величественост на авенија ќе се преземат за да крајност, како тема за настанот оваа година е опери на Верди и Вагнер.

Барселона Референци Ноќен 2013 Магазин "сусам ви падне!

Passeig де Грација ќе се трансформира во неверојатно отворен театар, со три делници од улицата хостинг возбудливи настани до раните утрински часови. Дека е во право, слава на Барселона како на крајот од ноќта партија градот се протега дури до шопинг во продавници ќе остане отворена до 01:00, овозможувајќи ви да навистина се занесе во некои сериозни мало терапија. Големи имиња како H & M и Superdry како и дизајнер брендови како Тифани & Co, заедно со многу повеќе ќе се инволвира во овој омаж на светот на шопинг. Внимавај за специјални понуди, freebies и вкусен дегустатори нагоре и надолу Passeig де Грација!

Барселона Референци Ноќен

Каде Opera оживува!

На врвот крајот на Passeig де Грација (Метро: дијагонала) ќе биде тематските околу Valkyries Вагнер. А фантастична коњаница перформанси ќе се одржи со војници, облечен во специјално изработени носии создаден од локалните дизајнери. И тоа не е сè: на некои од најпознатите драмски сцени од познати опери на композиторот ќе биде изведена тука.

Средната областа на авенија е да се посвети на три најпопуларните опери Верди: Травијата, ТРУБАДУР и Риголето. Многу возбудливи активности ќе се случува во оваа суета област за Барселона Референци ноќ, а вие не ќе несомнено бидат третирани на празник за сите сетила уште еднаш оваа година.

На дното на Passeig де Грација (што доведува до од Placa Catalunya) е да се трансформира во операта Прет-а-Daser. Овде ќе најдете кул модна писта каде што некои навистина инспиративни модни ревии ќе се одржи. Десет нови модата и чевлари се дизајнирани работи, особено за овој настан и, во придружба на прекрасни Liceu театар хор и нејзините изведби на Верди и класици Вагнер, танчери ќе ги преземе за на модна писта во вистински стил.

Божиќ, Барселона Време е да се Празнична!

Референци Ноќен Барселона е совршена можност да се добие пукање со некои Божиќ шопинг како има бескрајни производи што се нудат и многу од земјите-учеснички продавници имаат големи попусти за само една ноќ. Сето ова, заедно со убава празнична светлина прикажува и возбудлив метежот и ритамот кој е сигурен да добиете во кои Christmassy расположение во ниеден момент!

За Марина - маркетинг тим

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологија. "Секогаш кога имам време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживам во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Настани , Насловна , Референци и обележани , , , , , , , , , , , , , , , . Обележувач на Permalink .

Оставете Одговор

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>