Турнеи со плашлив Пресврт во Барселона

Catedral del Mar, Барселона

Сметаш дека студ притаен во воздух? Најде себе си се посегнува по вашиот омилен џемпер или марама кога ќе ја напушти куќата? Нема сомнеж за тоа, падот успеа да стигне до Барселона! Сега, ако сте некој кој е во искушение да го прескокнете град и главата за потоплите временски услови во најмала трага од студ, држи околу! Барселона е домаќин на прекрасен есенски активности за да ви го одвлекува вниманието од зголемување на студ. Еден пад фаворит е да се вратиме на темните времиња и да се истражуваат плашлив страна на Барселона, со преземање на една од многуте фантастични, откачени прошетки на понуда. Донесе еден пријател да се држат за да и се нурне во морничава минато на градот со приказни за духови и опседната сајтови ...

Плашлив Приказни и гонет спот

Духот Турс, Барселона Овие денови, каталонскиот главен град е жив град исполнет со хип и трендовски partygoers жители. Сепак, градот има малку темно минато, исполнет со мрачните епизоди и застрашувачки приказни. Среќа за вас, овие плашлив тајни се само чекаат да бидат откриени! Зачлени се Runnerbean Турс на нивните откачени 'Гонет минатото Вечер турнеја "низ населбата со едно од најбогатите (и најтемните) истории, Ел роден. Можете да го видите сцени од мрачни Шпанската инквизиција, и доживее некои од најпознатите прогонувачки легенди Барселона демнат во своите мрачно минато. Уживаат застрашувачки приказни за средновековни тортури, валкан занданите и гаден гробишта во текот на овој фасцинантен турнеја.

Ако сеуште не се исплашени, можете да хоп на "Дух пешачка турнеја," воден од ICONO, да се слушне застрашувачкооо приказни на ghouls, духови, гатање и егзорцизмите! Врз основа на романот "Духовите на Барселона" од Силвија Lagarda-Мата, ќе ја посети гонет дамки на чудни видувања и паранормални активности и да учат за некои од најмрачните, повеќето вознемирувачки случувања во Барселона. Заборавете одење, ќе се повикувате такси дома и да спие со светлата на по ова!

Грешната страна на Барселона

Барселона Ел Molino Во потрага по нешто малку поинаку? Сакате да го слушнете посекси верзија на локалната историја? "Грешната страна на Барселона турнеја" по Виа нуди scintillating погледне во сензуална градот на старите денови. Од луди кабаре сали на паралелна на развратот на Ел Raval и запотен тајните на Las Ramblas, на оваа турнеја нагласува сцени од минатото престапни Барселона. Валкан нурка и демократија приказни ќе ви овозможи да го најдете на градот како никогаш порано.

(Не се погодни за под 14s)

Литература оживеан

Сенка на ветрот, Барселона Дали сте го прочитате прекрасен роман Карлос Руиз Zafon "The Сенка на ветрот"? Тогаш зошто да не влезат во реалниот живот во светот на делото, со пристапувањето портокал мајмун или ICONO посветен тура. Нурне во интригантниот свет на ликови Zafon и доживеете нивните авантури во Стариот град и Тибидабо населби во Барселона. Чувствуваат романот оживее како што можете да ги прегледаме чекорите на Даниел, Јулијан и Fermín и наскоро ќе се чувствувате како да си живеат дел од приказната. За оние кои сакаат шпанската книжевност, ICONO исто така, работи прекрасно патување врз основа на романот "Idelfonso Falcones Катедралата на морето". Посета на сите оригинални знаменитости на стариот дел на градот како што е опишано во книгата и да патуваат 700 години назад во времето на стариот Каталонскиот царство!

Доживеете минатото

Барселона Barcelino Ако сте прави своето патување во Барселона семејна работа, ќе треба да се најде начин да се задржи деца забавуваат. Задржи нивните имагинации трчање и поминете попладнето со жив, дишење патник низ времето од времето на витези и принцези! Се приклучат "Средновековни турнеја за детски Barcelino и откријат богатите средновековната историја на Барселона, заедно со својата магична легенди со костимирани водич. Децата ќе слушнат митски приказни на змејови и еднорози, и да научат за тоа што значи да се биде некој возраста начин тогаш, вклучително и она што тие играа со играчки, она што тие носеле, и она што го јаделе! Оваа интерактивна турнеја е сигурен да биде возбудлив и информативни за деца и возрасни слично!

Па за да имаат шанса да ја открие тајната минатото на Барселона, и доживее во светот на дена поминале, не пропуштаат на еден од овие уникатни тури во Барселона!

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологијата. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Активности, Насловна, Што да се стори, туристички водич и обележани Обележувач на Линк до.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>