Твојот pre-Clubbing Водич за Барселона: 5 Топ Барови да Започнете ноќта

Клубовите, Барселона

Барселона е добро познат по своите смирувачки ноќен живот и за фрлање незаборавни партии се протега преку до зори. Ние залог сте чешање да ја добиете вашата мило партали на и се вклучи во акцијата, но со Шпанија ноќни стил дури и не размислува за да се упатат кон клуб до раните утрински часови, може да се прашуваат што бидете требало да се направи до 2 am... Но, не грижете се, ние го добивме одговор со нашиот водич за најдобрите пред-клуб барови во Барселона!

Се psyched во трендовски hangouts!

Барселона - името вели дека сето тоа и бројот на наводнување дупки во градот е само огромна. Всушност, постојат толку многу можности дека тоа е тешко да се одлучи за тоа каде да одат! Но за да добие вашиот вечер надвор на полн замав, ќе биде потребна шик Resto-бар пред да се упати на еден од клубовите на Барселона, обезбедување на некои пред-буги издржување, кул вибрации и шик коктели.

La Kasbah, Барселона LeKasBah

LeKasBah е место да биде ако сакате да се мешаат со градот slickers и меѓународен толпата. Овој моден ресторан клуб е дел од познатата група Ото Zutz, еден од големи мајстори на клубска сцена Барселона. Арапски инспирирани декор создава кул, егзотични амбиент и после вечера ноќта навистина добива случува со диџеи испумпување на некои од најновите музика. Со добра комбинација на храна, пијалоци и забава вибрации ова е одлично место за да добиете топка тркалање и со плажа само кратка прошетка далеку ти си само зад аголот од некои од најдобрите клубови во Барселона!

Плаза де Пау Вила, 1.

Најблиската клубови: Ќе најдете неверојатни клубови на Порт Олимпик близина со сака на ЦРЛД, Опиум Мар, Danzatoria и Шоко.

Мармалад, Барселона Мармалад

Нафрлува во соседството Raval ќе најдете модерни мармалад. Овој ресторан-дојден-коктел-бар има страшни, елегантен-ретро ентериер и тврди дека самиот стил на идејата за "1950 Хавана исполнува Њујорк. Нејзините високи тавани, затемнети осветлување и кич мебел направи оваа локација единствен и одлично место за некои пред-клабинг Барселона стил! Менито на пијалоци во Мармалад е возбудливо долгите со сто и една искушенија борбата за нашето внимание, и тоа исто така има фантастичен мени за храна и на целиот ден на работното време, па затоа е добро место да се дојде на почетокот, да се релаксираат и да си во зоната.

Музичка кариера Риера Алта, 4-6.

Најблиската клубови: Аполо на Carrer Ноу де Ла Рамбла, иако Plaça Reial е исто така во близина.

Млеко, Барселона Млеко Бар

Познат како еден од најистакнатите коктели прогонува готски населба е, Млекото е одличен избор за да добиете вашиот ноќ надвор на почеток. Својот елегантен, гроздобер декор прави за опуштено, весела атмосфера и, се разбира, нејзиниот широк спектар на tipples партиско-почнувајќи помага, исто така! Кул, студ-out песни млеко направиме ова место тресне на тренд и отворање на целиот ден нејзините часови значи дека можат да дојдат тука на почетокот, не брзајте и лежерно се влезе во партијата дух.

Музичка кариера d'en Gignàs, 21.

Најблиската клубови: Од глава до блискиот Plaça Reial каде што ќе најдете Собор, излезе надвор сместени надвор, и карма.

Фенси промена?

Ние сите ја сакаме добра тематските бар да ни влезе во расположението на партијата и Барселона, се разбира, има добар дел од забавно-пополнети дружења ...

KAHALA, Барселона

KAHALA

Како за кусата посета на Полинезија? Се за него? Тогаш KAHALA бар е за вас! Исполнет со чудни и прекрасни tiki инспириран реквизити - цвеќиња, винова лоза, бамбус, маски, па дури и тропски риби - ова е местото да се изгубиш во духот на веселбата. Како што би се очекувало од полинезиски бар, овошен коктели на понуди тука се фантастични и доаѓаат служи во различни луди пехари гарантирање смешен старт на вашиот вечер!

Avinguda Дијагонала 573

Најблиската клубови: Јужна Виа Аугуста / Запад за дијагонална ќе најдете Сатон клуб на Carrer де Tuset 13; Ото Zutz на Carrer Линколн 195; и Сохо на Carrer Aribau 195.

Espit, Барселона Espit Chupitos

Сакате да се земе вашата ноќ на следното ниво? Фенси случува сите? Тогаш Espit Chupitos е она што ви треба! Овој специјалитет удар бар има бесконечна concoctions на готовс и сигурно не е за слабо срце. Со цени обично околу 2 € означите ова е одлична застанам ако сте по нешто навистина незаборавни и е особено добар за групи на пријатели - внимателен да не се премногу се занесуваат иако! Espit има две локации во градот, по еден во готски населба и едно во Еихампле, и на кои се погодни за различни клабинг области на Барселона и затоа неминовно примамливо за дрски пред-клуб поттик.

Passeig de Колом 8 и Carrer Слоновата Aribau 77.

Најблиската клубови: Plaça Reial, Порт Олимпик и Јужна Виа Аугуста / Запад на дијагонала.

Па тогаш, се чини дека тоа е време да се облекуваат на кукла и да се подготвени за една неверојатна ноќ на журката - Барселона стил!

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Сподели

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологијата. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Барови и Ноќен живот, Дома, Ноќен живот и обележани Обележувач на Линк до.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>