Наоѓањето на вашиот Совршен стан во Барселона

Стан, Барселона

Туристи во Барселона се повеќе се случува за стан имот при изборот нивно сместување во градот. Апартмани почесто отколку не нудат повеќе простор од хотелски соби како и Домашен чувствувам, подобра вредност за парите и можност за спиење поголеми групи заедно под еден покрив, кој е совршен за семејствата и пријателите.

Во однос на становите во Барселона, на различни опции на располагање на посетителите е огромен, обезбедување на нешто за да одговараат на сите вкусови. Постојат се разбира, многу фактори вреди да се разгледа при изборот на сместување за вашиот Барселона одмор: Дали сте во потрага по snazzy дуплекс или една симпатична студио? Моден нови изгради или историски богатство? Дали сакате на beachside складиште, тајна, готик дијамант или да се таму кај локалното население? И ќе ви биде преземање daytrips, што значи дека има потреба стан сузбивањето за јавниот превоз? Фрлите поглед на нашите практични совети за наоѓање на вашиот идеален стан во Барселона и бидете сигурни дека навистина го добиете најмногу од вашето време во градот!

Криволичене на Барселона

Каталонскиот главен град е дом на една прекрасна колекција на изборните единици, секоја единствена, со посебна личност, и изборот каде точно да се остане е дефинитивно една од најтешко одлуки да се направи при изборот на вашиот стан во Барселона. Секоја област нуди нешто сосема друго, а тоа може да биде тешко да се знае која населба е во право за вас. Да ви помогнеме, ние сме подготвени краток водич петте најпопуларните области во градот.

Барселонета

Barceloneta, Barcelona Ако она што навистина ми се допаѓа тоа е кога на одмор е да се направи поголемиот дел од Медитеранот сонцето тогаш Барселонета е местото за вас. Прекрасната кејот, обрабени со песочна плажа барови, трендовски дружења и неверојатна морска храна ресторани, е еден од најпопуларните области на градот. Неверојатни ставови на морето, заедно со близината Барселонета кон центарот на градот направи оваа област идеално место за оние кои сакаат да се комбинираат на метрополите со сурфање. Тоа е последователно не изненадува тоа што овој дел на градот е исполнет до гребенот текот на летните месеци, како што посетителите се чувствуваме удобно во еден од многуте плажа апартмани во Барселона.

Gràcia

Иако се посебна селото од Барселона, Gràcia спои со градот за време на градежниот бум, на крајот на минатиот век. Со специфичен каталонски атмосфера, ова елитната населба е денес полни со големи ресторани, Arty кафулиња, и на локално ниво во сопственост на бутици и е познат по боемска атмосфера.

Само неколку станици со метро од плоштадот Каталунја и во рамките лесно достапно растојание до познатиот парк Guell Гауди, изборот да остане во Gràcia Станот е најдобрата идеја за оние кои бараат да остане надвор од метежот и вревата, но доволно блиску за вложување на сите место кога сакаат.

Еихампле

Casa Batlló, Barcelona Ако сте фан на модернизмот потоа Еихампле е идеално место за вашиот Барселона стан. Соседството е дом на некои од најпознатите знаменитости во Европа, вклучувајќи и поголемиот дел од ремек-делата на Гауди, како што се прекрасни Casa Batlló, чудни и прекрасни Ла Pedrera и уникатните Саграда фамилија.

Како еден од првите екстензии од стариот центар на градот, може да се пофали Еихампле гламурозна возврат на згради векот кој денес куќа моден хотели, до-пазар и продавниците за облека. Областа е поделена во две различни области: Еихампле Izquierdo и Еихампле Derecho, секој од нив со своја низа на неверојатни ресторани, споменици и шопинг нагласува како Passeig de Gracia улица. Угледот Еихампле е како архитектонски жариште значи дека изборот да остане во еден од многуте становите што се нудат во оваа област ќе ве остават опкружен со некои од најдобрите делови на Барселона.

Готски населба

Barri Gotic, Barcelona За живописни вкус на драматични минатото на Барселона, не постои подобро место од сензационалниот Barri Gòtic. Вгнезден меѓу Ел Raval и Ел Борн, оваа област посетителите им нуди целосна искуство на богатите и фасцинантна историја дека ова зуењето град има да понуди. Карактеризира со мали, кривулести улици и прекрасна средновековна архитектура, кои престојуваат во готски населба е како да се транспортира назад во времето.

Соседството е дом на бескрајни туристички атракции, вклучувајќи на Барселона катедрала, Plaça Reial и во домот на каталонскиот парламент во Плаза де Сант Жом. Готски населба е вистинска ризница на соседството нудат по нешто за секого и нејзините живописни улици полни со интересни продавници и поканува таверни направи ова незаборавно место за престој во градот.

Што да очекувате од вашиот стан во Барселона

Barcelona, Apartment Се разбира, секој посетител на градот има неговата или нејзината сопствена идеја за она што совршен одмор стан во Барселона ќе биде како. За среќа, на широк спектар на сместување на располагање во градот доаѓа во сите облици и големини и е во состојба да се грижиме за секоја потреба. Без разлика дали сте по мерка на децата стан, сместување за голема група, или луксузен студио за еден, ти си сигурно ќе го најдете во Барселона.

Кога вашата резервација стан, бидете сигурни да проверите на капацитетот, како и дистрибуција на креветот, да се избегне сите проблеми по пристигнувањето. Нешто друго да се разгледа е дали ќе биде главно јадење во или надвор. Ако ќе се одлучуваат за дома-готвени јадења, проверете дали кујна има се што ви треба да бидете во можност да наоѓам вашиот совршен празникот. Апартман објекти / опрема / удобности се наведени на веб-сајтови, така бидете сигурни дека ќе ги видиш овие кога ќе книга.

А добар начин да дознаете за различни станови е од страна на консултантски осврти за гости. Овие ви нуди мислења од прва рака и често се одличен начин за да се види дали станот е во право за вас. Што е стандард на станот, како? Колку добро беше локација? Како професионален беше компанија? Овие се сите прашања кои може да се одговори од страна на читањето на коментарите за гости, па не заборавајте да ги проверите пред да книга.

Значи, навистина тоа е толку лесно како што! Не дозволувајте изборот на вашиот сместување стане скучна работа. Едноставно следете ги овие едноставни чекори и ќе бидете сигурни дека да се најде на вашиот идеален стан во Барселона во ниеден момент!

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Сподели

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологијата. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Старт, населби, туристички водич, Патување и распусти и обележани Обележувач на Линк до.

Еден одговор на Наоѓањето на вашиот Совршен стан во Барселона

  1. נופש בברצלונה вели:

    בזמן אחרון אני יותר ויותר משתכנע שאולי באמת עדיף לטייל לא דרך בתי מלון אלה דירות מקומיות. .ככה אתה באמת מרגיש את העיר, אוירה מיוחדת. לדעתי פעם הבא שאהיה בנופש בברצלונה אנסה לשכור דירה.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>