Евтини јаде во Барселона: Јадење на буџетот

Paella

Барселона е позната по својата бескрајна низа на гастрономските задоволства! Од локални производи се најде на пазарите во градот и типична "менито Dia del" за селски празници и слободни предјадења, има по нешто за секого во каталонскиот главен град.

Вие сигурно нема да одат гладни за време на вашиот престој! Најтешката одлука ќе биде каде да јадат во Барселона колку што има толку многу фантастични опции. Што може да најдете е дека, како и секој голем европски град, јадење надвор може да дојде со големите цената. Но, ако доаѓате во Барселона на буџетот, не грижете се како ние сме подготвени краток водич за јадење надвор за евтини во каталонскиот главен град.

Неколку совети за јадење на евтини во Барселона Menú del Día

1. Обидете се да се избегне типичен туристички ресторани лоцирани во централните области на градот. На пример, многу од улиците што води надвор Las Ramblas нудат храна за високи цени и со многу лош квалитет. Тоа е подобро да се осмелам малку подалеку се разбира каде што има подобра храна по пониска цена.

2. Во живо како локален во Барселона! Внимавај за класичен "менито Dia del 'што е сет мени од два предмети, десерт, леб и пијалок. Цените се движат од 8 -15 € €. На делови обично се многу дарежливи и менито е одличен начин да ги тестираат регионални кујна. Ова е класичен меѓу жителите и одличен начин да се јаде евтини во Барселона.

Чувство малку peckish? Fruits, La Boquería

По неколку часа на разгледување и шопинг, можеби ќе треба малку закуска да земам гориво. Препорачуваме да се упатат кон познатиот Boqueria пазар на Las Ramblas. Ова е одличен начин на комбинирање на вистински Барселона искуство со вкусна пик-ми-up.

Топ пица место Eslice е мора. Слетуваат на столче меѓу локалните жители и да се занесе во некои вкусни, рустик каса. Овде исто така можете да го дофати сите можете да јадете договор за групи од две или повеќе за 8 € по лице, само бидете сигурни дека да им испрати е-маил или јавете да го потврдите вашето пристигнување ( http://www.eslice.es/ ).

Или, ако сакате освежувачки ужинка, ги собереш егзотично овошје чаша од многу тезги на пазарот, чини околу 2 €.

Неколку круга на слободни предјадења во Барселона е одлична опција за јадење на буџетот во Барселона. Од глава до Гата Мала со боемскиот соседството Грација и да уживате во слободен предјадења со пијалок. Истото важи и за Café de los Angelitos во BARCELONETA, која е жив hangout до плажа. Постојат многу повеќе барови нудат бесплатни предјадења во Барселона, па да се внимава од за време на патувањето.

Одат сите надвор!

Parrillada Подредено во Барселона може да го зема својот данок на стомакот! Но, наслов во текот на еден од следниве евтини ресторани во Барселона можете да бидете сигурни дека сте во за празникот!

Кои сакаат месо, бидете сигурни дека нема да пропуштите Ла Руеда, кој се наоѓа во близина на метро станицата Дијагонала на Carrer де Roselló, 266. Ова рустикален скара нуди бескрајна мени со секој намалување на месо може да се замисли. Ако имаш проблеми да одлучат, а потоа пробајте посебен 30 € месо послужавник за две - неверојатна вредност за пари! Ако сакате поголем оброк во попладневните часови потоа обидете своите мени ручек време три разбира за 9,95 €. Храната е тука неверојатна и навистина е вистински празник!

Традиционалните Каталонски таверната Грација Ел Glop, кој се наоѓа на Carrer де Сент Луис, 24, е идеално место за оние кои сакаат да ги вкусите неверојатни локалната кујна. Од традиционалната jamón, да свежа риба и paellas, има нешто тука за секого. Садовите се навистина автентични и многу висок квалитет и можете да очекувате да платите околу 15 € кој е многу разумно.

Ако сакате сите-ти-да се јаде стил buffets потоа да минете во текот на еден од шесте фреска ресторани наоѓа низ целиот град. Цените се движат меѓу 9,95 € - 12,95 € по лице во зависност од времето и местото.

Како за нешто друго?

Petit Jet Lag, Barcelona Од време на време тоа е тешко да се замисли, но тоа не е само за patatas bravas и тортилја во Барселона. Постои широк избор на странски кујна на располагање премногу, како и многу чудни места за да вечераат во. Фантастиката бар Petit Џет заостанување на Carrer де ла Dagueria, 12, е одлично место за да се упатат кон за во четврток навечер, кога нивната брилијантна Aperitivo Italiano се одвива. Купи пијалок, а потоа јадете се што сакате од неверојатни нивното слободно шведска маса!

Или можеби сте фенси нешто малку полесни? Возбудлива салата или вкусни сендвичи можеби? Фо Бар е место за вас во тој случај! Најде во Placa Osca, мал плоштад во близина на станица Sants, тоа е шарено и покани и омилен меѓу локалното население. Со релаксирачка атмосфера и вкусна храна за просечна цена од 4 € тоа не е изненадување!

Така, сега знаете! Импресионира вашите пријатели со вашиот инсајдерски знаење и главата на некои од овие големи ресторани во Барселона. Вие ќе бидете сигурни дека да се има некои промени во вашиот џеб потоа - повеќе пари за уживање во неверојатни глетки на Барселона!

За Марина - маркетинг тим

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологија. "Секогаш кога имам време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживам во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Насловна , Ресторани и храна , туристички водич и обележани , , , , , , , , , , , , . Обележувач на Permalink .

Оставете Одговор

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>