Активности за фамилии со деца во Барселона

Забавниот парк Тибидабо, Барселона

Еден од најдобрите работи во врска со Барселона како дестинација за одмор е тоа што има по нешто за секого. За разлика од многу одморалишта или други популарни места за да уживаат во оклопни во сонцето, градот не се задоволи со само еден тип на holidaymaker - twentysomethings, тинејџери, стари лица - но има активности и атракции прилагодени за секој посетител.

Иако бескрајна количина на барови, клубови и трендовски ресторани може да укажува на друг начин, на градот на Барселона е всушност одличен семејство дестинација за одмор. Од емисии во зоолошката градина во Барселона до вкусни работилници на Чоколадо музеј да се вози во ретро Тибидабо, има многу да се направи и да видиме кога патуваат во Барселона со деца.

Тибидабо

Веднаш препознатливи од далеку, Монт Тибидабо игра важна улога во панорамата на Барселона, и може да се види и од речиси секој дел од градот. Како што можете да се замисли, погледот од врвот е навистина неверојатен, се протега колку и како широк што окото може да се види. Патувањето кон врвот е авантура во себе, како да ве однесе на чудат, старомоден трамвај и жичарница до врвот, волшебна искуство кое ќе се забавуваат слично двете деца и возрасни.

Но, на забавата не завршува тука - Тибидабо така е дом на најстариот забавен парк во Шпанија и со гроздобер својата вози и шарени бонбони коса тоа го прави за одлично место за да се создаде некои спомени и да уживаат во еден од обичните семејство активност во Барселона!

Rowing Boats, Parc de la Ciutadella, Barcelona Parc de la Ciutadella

Имате своја пикник кошница, да го пополнат со сите вкусни третира твоето срце желби и тргна за еден ден во паркот! На Parc de la Ciutadella се наоѓа во срцето на Барселона и е најголемиот зелен простор во градот. Таа обезбедува доволно простор за да трча наоколу и да игра игра на Rounders, плус тоа е дом на една убава фонтана и водопад. Децата ќе љубов оваа едноставна, но возбудлив здив на свеж воздух во меѓу метежот и вревата на Барселона. Можете дури и да се изнајми чун на убавото езеро опкружен со дрвја за совршен ден надвор!

Барселона Зоолошката градина King of the Jungle, Barcelona Zoo

Кога ќе има вашата забавуваат истражување на бујна зелени површини, предлагаме посета на Зоолошката градина во Барселона, која се наоѓа во рамките на основа на Ciutadella парк. Со над 7.000 животни од повеќе од 400 видови на Parc Zoològic де Барселона е прилично егзотични да го кажам барем. Од пингвини на кралот на џунглата, зоолошката градина го прави за прекрасен семеен ден во Барселона. Бидете сигурни да се провери од шоу делфин за незаборавно попладне и ако доаѓате до градот со многу малку од нив, а потоа посета на детска зоолошка градина е задолжително! Се добие одблизу и лично со некои слатки домашни животни кои се подготвени да се petted - фантастичен практично искуство!

Museu de la Xocolata, The Barcelona Chocolate Museum Барселона Чоколадо музеј

Секој сака добро малку кадифено чоколадо да подсладите до оние рецептори за вкус, без разлика на нивната возраст! Ова е причината зошто на посетата на Чоколадо музеј на Барселона е загарантирано ден на забава за секое семејство во посета на Барселона. За разлика од многу други музеи во градот има да понуди, овој е сигурно да го дофати вниманието на децата, исто така.

На Museu де ла Xocolata има малку на сè, од нејзините скулптури на познати споменици на Барселона комични ликови сите направени од чоколадо, плус разни работилници и активности како чоколадо дегустација и чоколадо сликарство. Барселона Чоколадо музеј е вкусно забава и голема станица за некој со слатко!

Барселона Аквариум Barcelona Aquarium

На Барселона Аквариум е еден од најголемите и најпознатите сеопфатна аквариуми на континентот, и идеалното место за семејствата во посета на Барселона, особено на тие неколку дена, кога времето во каталонскиот град се претвора досадна. Дом на повеќе од 450 видови на водни суштества, 35 тенкови и подводен тунел, кој се протега од 80 метри ќе се изведува преку длабочините на 'океанското дно ", L'Аквариум де Барселона има сето тоа. Децата, исто така може да земе учество во некоја забава работилници и патувања, и ако тие се чувствуваат бестрашен, на "спие со ајкули" ноќно програма е исто така на располагање!

Значи, од жирафи за старата школа Ферис тркала, чоколадо Gaudís за веслање чамци, има некоја активност за секого на семејството одмор во Барселона, без оглед на вашите интереси. Без разлика дали сакате да се издигнува високо над градот на Тибидабо или Тингл оние рецептори за вкус во Музејот Чоколадо, едно е сигурно, никогаш нема да се слушнат зборовите "ние сме досадно" споменати на семејството патување во Барселона!

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Сподели

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологијата. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Активности, Насловна, Места, Што да се стори, туристички водич и обележани Обележувач на Линк до.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>