Разгледување со поздравниот: Џет ски патувања во Барселона

Ket ски патувања, Барселона

Барселона, како и многу други европски градови, е дом на некои прекрасни глетки, зуењето ноќен живот и некои неверојатни архитектура. Но она што ги поставува овој град за разлика од останатите е неговиот спектар на различни начини за да уживаат во сето она што се нудат - вклучително и од одличните бранови на Мед.

Ако се чувствувате малку топла и пречи на вашиот летен патување во каталонската престолнина, но не сакате да пропуштите на место, тогаш зошто да не се одлучат за џет ски турнеја на Барселона? Возбудливо, возбудливо и супер кул, zipping низ Средоземното Море на задниот дел од џет ски нуди неверојатно и алтернативен поглед на славното Панорама на градот, и да бидам искрен, тоа е прилично страшно! Чувство на свежи спреј на вашите образи како што можете да зумирате минатото атракции во градот и златен брег е Бирминген искуство никогаш нема да го заборават, па еве ние се стави заедно неколку предлози за тоа од каде да почнете со вашиот Барселона џет ски искуство:

Sitges, Costa del Garraf Jet Ski Tours Џет ски Барселона

Џет ски Барселона, со седиште во пристаништето област олимписки, започнува со цени од 100 € со индивидуални и групни патувања за да изберат. Можете да видите место на крајбрежјето на Барселона, а потоа главата на север со Коста дел Maresme турнеја која вклучува локално hangout Ел Masnou и чуден плажа град Калелја, плус некои вкусни paella за тој апетит, по долго ден на whizzing низ водите !

Уште еден одличен опција џет ски Барселона е на чело на југ, до спектакуларен крајбрежното одморалиште Sitges и никогаш не завршува песочна протега на Castelldefels на турнеја Коста дел Garraf. Двете патувања направи за навистина прекрасни доживувања, што ќе ви овозможи да се откријат најдобрите на убава крајбрежје околните Барселона од страна на џет ски.

Барселона џет ски Jet Ski BCN

Барселона џет ски нуди придружувани тури со англиското говорно подрачје водичи почнувајќи од 100 €. Преку потопла месеци од април до септември, посетителите можат да се погоди на отворени води и да откриете Барселона како никогаш порано. И за оние кои престојуваат во градот малку подолго, зошто да не се шири оние перки и се регистрирате за екскурзија, во посета на брегот на Коста Брава и Garraf.

Ако навистина фенси "прскаат надвор", Барселона џет ски, исто така, нуди дводневен "авантура одмор. Со главата надолу на југ, до Коста Dorada, запирање надвор во Тарагона па дури и подалеку во Валенсија. Цените група се достапни за да го зграби вашите пријатели и да се вклучат за една навистина незаборавна авантура во овој медитерански жариште!

Па за одличен начин да се разладат и да видиме најдоброто од брегот каталонски, се на брановите на Средоземното ова лето. Наплив на џет ски турнеја низ Барселона сигурно ќе ве остави со прекрасни спомени и поривот да го направите сето тоа повторно!

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Сподели

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологијата. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Активности, Насловна, Лето, Што да се стори и обележани Обележувач на Линк до.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>