Топ Базени во Барселона

Клубот Natacio Атлетик Барселона

Бидејќи температурите во Барселона се издигнува над зоната на удобност за време на летните месеци, посетителите и локалните жители почнуваат да истражување за место за да се олади. Настрана од tucking во еден сладолед или трошење на ден на плажа, еден начин да се победи на топлина е да се упатат за базен во Барселона.

За среќа, каталонскиот главен град има многу базени за да изберат. Без разлика дали сте во потрага за некои плажа пешкир lounging или сакате да се практикуваат оние лебед нурка, има по нешто за секого. Прочитајте за да дознаете кој базени во Барселона направи за идеален места за да им избега на топлина ова лето!

Клубот Natació Атлетик-Барселонета - Барселонета

Со спектакуларен поглед поглед на познатиот Барселонета Бич, овој базен обезбедува совршен за поставување далеку од метежот на зафатен песоци. Пливаат некои должини на затворен базен, со што повеќе простор за оние вкусни предјадења или бронза себе на палубата како ќе се фати брз сиестата на голем отворен базен.

Го најдете во: Плаза дел Мар

Јавен базен - Парк Creueta del Кол Park Crueta del Coll, Barcelona

Хит оваа урбана оаза за еден ден на мир и релаксација. Со една голема, езерото стил базен, палми, фонтани и излетничко место, вие сте сигурни да се чувствуваат милиони милји далеку од бескраен возбуда во градот тука. Па направи ден од него, се спакуваат некои третира и седалото базенот со вашата омилена книга ова лето во Барселона.

Го најдете во: ПГ Маре де ДЕУ del Кол, 77

Форум Површина капење - Parc del форум

Parc del форум нуди фантастичен, алтернативни базенот искуство. Со вистински медитерански вода во просторот за капење, оваа уникатна верзија на еден базен има плажа-Y чувство - минус на песок. На иновативна идеја за овој нов базен во Барселона дојде за Универзална Форум на култури во 2004 година и од тогаш се е бесплатно за јавноста.

Ако сте во потребата од малку адреналин брзање, област капење Форумот е местото за вас. Скокни на механички towrope во центарот на спортската секција водата да се четка на оние wakeboarding и скијање на вода вештини! Вие ќе бидете во про во ниеден момент!

Го најдете во: Рамбла де Прим, 1

Општински центар Esportiu Piscina де Соли де Монџуик (ГЕМ) - Монџуик

Montjuic Pool Barcelona

Без разлика дали сте експерт за Барселона или прв тајмер во градот, ќе имаат дефинитивно слушнале за магичен Монџуик. Со музеи, светлината покажува, фонтани и многу повеќе, тоа е една од најразновидните атракции на Барселона. Оваа популарна област е исто така дом на една од најдобрите базени во Барселона: на Piscina Општински де Монџуик.

Дизајниран во 1992 година за Олимписките нуркање настани, на базенот во Монџуик е реновиран неколку пати во текот на годините да биде домаќин на разни водни спортски натпревари. Во текот на sizzling месеци, овој базен се отвора за јавноста, каде можете да уживате во некој на палубата, плива на неколку круга или ги следи стапките на претходните шампиони и скокаат од високо нуркање одбор.

Го најдете во: Avinguda де Мирамар, 31

Swimming Pool, Barcelona

Значи без разлика дали ќе дојде до оваа медитеранска жариште за некои сонцето Basking, излети или водни вежба за да се олади, ништо не се чувствува подобро од ладно натопи на жешкиот летен ден е во еден од базените во Барселона. Со широк спектар на сини лагуни на понуда, можете да бидете сигурни дека кога температурите почнат да се зголеми, ќе победи на топлина!

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Сподели

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологијата. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Активности, Насловна, Лето, Што да се стори и обележани , Обележувач на Линк до.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>