Подредено во Барселона: Слободен Прошетки

Runnerbean патувања, Барселона

Од Класик отворен покрив автобуски линии до повеќе смел Segway и џет ски патувања, сега постојат безброј начини да се види на познатиот знаменитости на Барселона. Но, ако навистина сакате да се направи поголемиот дел од вашето време во главниот град на Каталонија и ги собереш некои врвот совети од локалното население на патот, вие не може да тргне наопаку со бесплатна тура!

Патувале низ улиците на Барселона е еден од најдобрите начини да се запознаат градот. Од домот дрво обложената "calles" на Eixample област, по целиот пат до ликвидација улички на готскиот кварт, тура низ совршено ја доловува убавината на секоја населба Барселона и неговата уникатна личност. И бидејќи многу прошетки во градот се предводени од Барселона домородци, ќе имаат шанса да Уживајте во историјата и културата на градот, додека ужива некои интересни приказни, факти, совети и анегдоти од експерти - сите бесплатно .

Постојат голем број на компании во Барселона нудат бесплатни прошетки, секој со свој посебен шарм. Од ремек-дела на Гауди во историјата на Римската Barcino, ние ја намали вашата избори се сведува на овие три големи слободни тура компании во Барселона:

Слободно Турс

Barcelona Cathedral Слободно Турс нуди различни начини за да се види на градот: на велосипед, со брод или дури и со некои вкусни предјадења и фламенко шоу фрлени во него! Но слободен оваа компанија тура на Барселона е искуство не треба да се пропушти. Прошетка низ улиците со вашиот водич (кој зборува англиски или шпански) како што се водеше раздвижениот Las Ramblas, преку античкиот Барио Gótico и нагоре кон величенствен Палау де ла Музика и Catalana на овој двочасовен Стариот град Тур Барселона. Англиски тури започне во Хард Рок Кафе во Placa Catalunya во ниту 11:15 или 05:00.

Вие исто така може да го пробате на слободни тура на Грација и да откриете кул, боемски вибрации на оваа популарна Барселона соседството, а заврши натпреварот со прошетка низ прекрасниот парк Guell.

Топ Совет: Примање 2 € попуст на било која на фламенкото, брод и другите платени патувања кога вашата резервација стан во Барселона со ApartmentBarcelona.com

Sandemans Турс

Gaudí. Barcelona Sandemans сега работат во 12 европски земји, а тие се познати по својата фантастична бесплатни прошетки. Нивната 3 час турнеја на Барселона опфаќа сè, од Барселона катедрала на Олимписките наследство, што значи дека овие момци ќе ви даде вистинскиот вкус на градската историја и култура. Со тим од водичи, кои се знае дека се харизматични и многу познавања, ќе бидете сигурни дека да се има сите ваши гори Барселона прашања и одговори оставам со некоја забава спомени!

Книга вашиот слободен тура на Барселона (на англиски или шпански) онлајн тука и главата на Jaume јас метро прекине секој ден од неделата во 11:00 или 14:00.

Sandemans исто така, се специјализирани пакети, вклучувајќи предјадења правци и Гауди и модернизмот патувања, идеален за оние кои сакаат да дознаат повеќе за вкусна храна во Барселона или посетете најпознатите неверојатни архитектонски структури на Барселона. Иако овие тури со почеток во 10 €, тие се добро вреди и се многу информативна начин да се трошат време во градот!

Ранер Грав Прошетки

Runner Bean Tours, Barcelona Ранер Грав е пчели колена, кога станува збор за слободни прошетки во Барселона. Со две бесплатни прошетки во англиски за да изберете од, Гауди и Стариот град, оваа компанија јадења од некои големи совети, чудат факти и прекрасни тајни за Барселона. Стави себеси во чевлите на Гауди, како можеш да ги знаат сите за неговиот ексцентричен начин на живот, се восхитуваат на својот магичен згради и се разбира неговите недовршени ремек-дело, Ла Саграда фамилија. И за оние љубителите на историјата таму, Уживајте во средновековниот богато минато на Барселона како што шетаат низ античките улици во готски и еврејските кругови, фаќање на увид на римски наследство во Барселона.

Сакате да знаете што Гауди, Војна на ѕвездите и лижавчиња имаат заедничко? Заинтригирани за тоа зошто секогаш има точно 13 гуски кои живеат во катедралата на Барселона? Потоа ранер Грав тура е дефинитивно за вас! За да се обидам една надвор, од глава до Placa Reial во 11:00 или 16:30 во било кој ден од неделата.

Ако сте на чело на Барселона со деца, ранер Грав, исто така нуди голем семејството-пријателски тура. Од средновековни легенди на кралевите и кралиците на работилници и да пее-а-копнее, младите ќе имаат фантастична време на оваа интерактивна турнеја на Барселона. Цени за оваа турнеја со почеток во 43 € по семејство.

Значи, излегоа на улиците и да видиме најдоброто од главниот град каталонски со бесплатна тура на Барселона. Интересна и остроумен тури се дефинитивно вреди вашето време. Без разлика дали сте се упати кон градот за време на летните месеци или брзо викенд пауза, ќе се уверите дека имате незаборавен време шетајќи по улиците на Барселона. Никогаш не се знае, вие може дури да заврши стане биволска кожа Барселона себе!

За Марина - маркетинг тим

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологија. "Секогаш кога имам време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживам во потполност."
Овој запис беше објавен во активности , населби , Што да се прави , туристички водич и обележани , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Обележувач на Permalink .

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>