На 5 Најдобра кровни Тераси во Барселона: На небото е граница

Terrazza Ла Изабела - Хотел 1898 година, Барселона

Нема ништо подобро од ладно коктел, удобен тросед и некои неверојатни ставови на Барселона! Победи на топлина на sizzling улиците на каталонскиот главен град ова лето и главата нагоре, нагоре, нагоре за некои исклучителни отворено пијалаци и спектакуларен сценографијата на една од најдобрите кровни тераси во Барселона.

Со многу фантастични отворено барови, за да изберете од, секој со свој шарм, ние сме состави листа од нашите омилени. Од неверојатни море пати да живее музиката, ужива една вечер во една од овие кул и софистициран кровни тераси во Барселона е задолжително за секој посетител на градот ова лето.

Зајдисонце lounge бар - H10 Montcada H10 Montcada - Sunset Lounge Bar, Barcelona

Ова покривот тераса бар нуди уникатна 360 степени поглед на Барселона. Се наоѓа во шармантна готски населба, во близина на катедралата на Барселона, ставовите на кубиња високи над хоризонтот на градот го прават овој студ-out бар тоа екстра малку посебно! Значи, ни даде некои релаксирачки песни, покрај базенот пијалаци и sizzling зајдисонце за да уживаат во оваа шармантна бутик хотел тераса бар. (Преку Laietana, 24)

Blue View, Casa Fuster, Barcelona Blue View by Бомбај Сафир во Casa Fuster

Casa Fuster е одличен избор за вашиот покривот тераса пијалаци во Барселона, се наоѓаат во колкот, каталонски-боем соседството на Грација. Оваа шармантна хотел е околу 100 години и истекува со карактер, толку многу, Вуди Ален има дури и се забележани свири џез во овој заеднички. На Тераса Сина Погледни во Hotel Casa Fuster нуди волшебна 360 º поглед на градот, вклучувајќи го и познатиот Passeig де Грација, Саграда фамилија и на врвот на Tibidabo, правејќи го овој покривот бар совршен летен самото место да се разладите со некои освежителни пијалоци и добро друштво. (Passeig де Грација, 132)

Alaire тераса бар - Хотел Condes

Alaire Terrace Bar, Barcelona

За некои ексклузивни и гламурозна кровни засолниште, Alaire тераса бар е место да одат. Релакс на бели софи со кул, освежувачки пијалок, некои вкусни предјадења и прекрасен поглед на модернистички Барселона, од иконите Саграда фамилија на уникатен Ла Pedrera. Во понеделник, вторник, среда и недела, овој покривот бар трансформира во отворен вечер исполнета со музика во живо сесии, нахален коктели и сериозно примамливи атмосфера. (Passeig де Грација, 73-75)

Terraza La Isabela Terraza Ла Изабела - Хотел 1898

Las Ramblas е еден од најсимболичните улиците во Барселона, каде што живеат улични изведувачи, продавници, пазари и некои страшни глетки. Сепак, кога ќе треба да избега од метежот и вревата, Хотел 1898 е Terraza Ла Изабела, обезбедува добра опција за некои вечера и пијалаци за едно од топло, лековит вечери на Барселона. Препорачуваме да се пие на еден од ултра-вкусна куќа коктели како што можете да уживате во поглед на Las Ramblas, Порт Vell и Montjuïc. Не заборавајте да се обиде на домашен предјадења тука! - Вкусно (Ла Рамбла, 109)

МОКРО дек - W Хотел Wet Deck W Hotel, Barcelona

Млада, забава и прекрасен бар може да се најде во W хотелот. Пиејќи го својот потпис passionfruit коктел и земајќи ги во неверојатен "пејсажи" на Средоземното море од бар на W Hotel е дефинитивно добар начин да се трошат топла летна вечер. Барот во овој луксузен, плови во облик на хотелот покривот е отворен за јавноста од 20:00 и во недела новиот МОКРО дек лето Серија партии хит на просторот, пумпам атмосфера, со масовно познати во живо диџеи и некои uber-овошни пијалаци. (Placa Роза DELS отвори, 1)

Значи, ако сте планира да го посети Барселона ова лето, да биде подготвен да се пополни вашиот вечери со прекрасен поглед на градот, устата поење пијалоци, како и врвот песни во овие фантастични покривот тераса решетки!

Веќе е? Имаат уште една сугестија? Ни Капка коментар подолу и кажете ни што мислите!

За Марина - маркетинг тим

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологија. "Секогаш кога имам време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживам во потполност."
Овој запис беше објавен во барови и Јаневски живот , Ноќен живот , Места , Што да се прави и обележани , , , , , , , , , , , , , , , . Обележувач на Permalink .

Еден одговор на 5 Најдобра кровни Тераси во Барселона: На небото е граница

  1. софи Барселона вели:

    Que пејсажи тен espectaculares.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>