Grec фестивал Барселона 2013: Автентична уметности

Ел Grec фестивал на логото, Барселона

Како лето пречекува Барселона, фантастична културни активности хит на возбудлив календар, кој обезбедува на градот со фантастични фиести и уметнички настани! Еден од најочекуваните летни фестивали во Барселона е едномесечната Grec фестивал, интернационална прослава на сценски уметности кои се движат од музиката и театарот да танцуваат и циркус дела! Со изведувачите кои доаѓаат од целиот свет за да се забавува, особено за жителите и посетителите на Барселона, оваа година 37-то издание на Фестивалот Grec е сигурно да се забавуваат, ги задоволуваат и изненадување на публиката од сите возрасти.

Teatre Grec е главното место на овој фестивал уникатен уметнички и може да се најде во подножјето на Монџуик во Барселона. Секоја година каталонската престолнина беше домаќин на широк спектар на емисии и настапи, од поезијата на магија да се живее бендови. Една од главните цели на фестивалот е да се добие целиот град се вклучени, и она што е повеќе, многу од настаните понуди бесплатен влез оставајќи не не е изговор да се причестуваат во забава! Оваа година на фестивалот ќе биде воведување на "MiniGrec", која се одржува на иницијатива специфично наменети за семејства!

Значи, без разлика дали сте во потрага за некои добри старомодни семејство забава, стомак-скокотливи смеа или една ноќ под топла Барселона ноќи губење на себе во класичен филм, Grec фестивал ќе повеќето дефинитивно имаме нешто за вас ова лето!

Сите круг Семејство Забава

Клоцам на 30 јуни и ќе трае до 31 јули-ви, Grec фестивал е подготвен да се земе градот од невремето. Во текот на овие четири недели, посетителите можат да се фати дневни работилници, изложби и активности не само од главната сцена на Teatre Grec, но исто така и на повеќе внатрешни и надворешни објекти лоцирани низ целиот град.

MiniGrec The Punch and Judy Show, El Grec, Barcelona

Сосема нов на оваа година, MiniGrec се претстави на публиката со 13 изведби од славни кукли за да мјузикли и балетски дела, специјално дизајниран за семејството публика. Тие ќе вклучуваат Ел somni Слоновата уна гнида Слоновата estiu, музичко дека ќе ги покани присутните да бидат сведоци на магијата и фантазија од светот на Шекспир. На Панч и Џуди покаже со Род Синтез, исто така, ќе го красат на сцената и да бидат сигурни да се имаат Публиката се смее.

Блескави танц потези и возбудливоста театар

Opus, El Grec Festival, Barcelona

Хоп бродот автобус Ла Caldera за еднодневна посета низ градот, Grec посетители на фестивалот ќе бидат во можност да учествуваат во танц активности во секоја од нив - прекрасна креативна работилница можност! За најдобрите искуство во театарот, да бидат сигурни да се провери од настапот на "100 Femmes". Оваа уникатна театарско искуство ќе ја покажат 100 различни жени од Барселона, кои доаѓаат заедно и усогласување во хор. Друг предвидените чин ќе биде Utopies, каде што публиката ќе уживаат во новите млади актери, автори и режисери од Барселона, Берлин и Монпелје изложен меѓународна креативен проект врз основа околу прашањето, "што утре ќе биде како?" За точните датуми и локации, чек надвор од Grec календар.

Мелодична Музика

Музика и фестивали се како путер и леб, и додава дека екстра вкус на Grec фестивал во Барселона ќе биде фантастичен избор на уметници сигурни дека нема да ги разочараме. Горниот ред се одликува каталонски поп-рок бенд Да t'ho поразителни, фламенко уметник Диего Ел Cigala, Кико Veneno и џез звуци од Хорхе Пардо.

Сензационално циркус

Некогаш сведок циркуска атракција истовремено настапува како солист со гудачки квартет бенд? Па ова е вашата шанса! Опус, една претстава создадена од страна на австралиската компанија Circa, ќе ги донесе на сцената на најновите циркуски трикови и завртува заедно со настап во живо на Шостакович гудачки квартети од Quatuor Дебиси. Фати оваа неверојатна дејствува на 1-ви и 2-ри јули во Teatre Grec. Бидете сигурни дека за да не се пропушти наградуваниот циркуска претстава на, Popcorn Машинско (домашна Апокалипса), исто така, се протега од 30-31 јули во Mercat де лес Flors.

Отворен Филмови El Grec Festival 2013 Barcelona

Главата горе од замокот Монџуик за една вечер под ѕвездите за топлите летни ноќи во Барселона. На Sala Монџуик прославува својата 11-годишнина оваа година, а во соработка со Grec фестивал, ќе биде домаќин на филмскиот фестивал под отворено небо играјќи различни проекции кои се движат од оригиналниот филм шорцеви на играни филмови, и нови и стари. Проекции се одржуваат секој понеделник, среда и петок навечер, од 30 јуни до август 7-та. Ние се каже, го дофати со пикник кошница и некои Кава, и се направи една ноќ на тоа!

Оваа фантастична прослава на меѓународни талент во фаза уметност стана еден незаборавен Барселона лето традицијата и Grec фестивал гарантира добро време за сите кои ги посетуваат. Иако некои емисии се бесплатни, многу не бараат билети. Да се осигура вашето место во една од овие неверојатни перформанси, посетете ја веб страната Grec фестивал, каде што, исто така, ќе најдете целосна календар на настани, локации и правци.

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологијата. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Активности, настани, Што да се стори, туристички водич и обележани Обележувач на Линк до.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>