Водни спортови, авантура и екстремни Активности во Барселона

Скачам скокање, Барселона

За оние кои се упати кон Барселона, може да се слика на своето патување, како еден исполнет со восхитувајќи архитектонски гениј на Гауди, со земање на прошетка во готски населба и се разбира, копање во овие вкусни предјадења! Но, за оние кои се во потрага по нешто малку повеќе возбудливо, каталонскиот главен град е исто така домаќин на некои екстремни активности, сигурно да ги задоволи вашите желби адреналин. Без разлика дали сте во потрага по брз морето авантура или бараат да се преземат нурнува буквална на "банџи", Барселона навистина има сето тоа. Значи, зошто да не го оставите на разгледување за уште еден ден и наместо да изберат да пробате некои од овие екстремни активности во Барселона.

Хит на вода - џет ски

Jet Skiing [Photo via Life Style Barcelona]

Во потрага по возбудливо начин да се олади под шпанското сонце? Ако е така, ви препорачуваме џет ски во Барселона! Трка по должината на брегот на вашиот сопствена џет ски, како што можете да уживате во спектакуларни погледи на хоризонтот и медитеранскиот брег. Еден од најдобрите плажа активности во Барселона, ние предлагаме насловот одредување на колиба Барселона џет ски во Порт форум да се постави, или одјавувањето на Барселона џет ски патувања сајт за алтернативен турнеја на каталонската престолнина. Ако големи брзини не се вашата работа, остатокот увери, има многу повеќе спортови на вода во Барселона за да изберете од, вклучувајќи wakeboarding и банана пловењето!

Quad Biking Barcelona Нерамен терен - quad велосипед

Во потрага по возбудливо искуство во селата каталонски? Па тогаш, изборот да оди quad велосипед во близина на Барселона ќе биде во право до вашата улица. Вложување по должината на различни патеки во Националниот парк Montenegra, со флора и фауна и неверојатна глетка, како да ги комбинира брзина и авантура. Проверете Барселона авантура, компанија која нуди 2-час започнување тури и приватниот превоз од вашето сместување.

Поглед од погоре - Падобран

По еднаш во-а-живот искуство, Падобран во Барселона е мора. Издигнува низ небото на 150 метри над Средоземното Море како да бидат сведоци спектакуларни погледи на крајбрежјето Барселона. Без разлика дали сте полноправно авантура зависник или малку слабо срце, едно е сигурно, ова е рацете надолу една од најпознатите уникатни начини да се види градот.

Ако сте во Барселона со тоа некој посебен, да бидат сигурни да се обиде тандем Падобран, сигурно ќе ве оставам со двете мемории да трае цел живот. Од глава до Ел Maresme-форум запре на метро L4, и направи најмногу од Parc del форум капење област акција спакувани, каде можете да уживате во оваа дејност од мај до октомври!

Abseiling на Монсерат

Abseiling, Extreme Activities Barcelona Како за на самото место на abseiling? Сигурни дека за да се измеша тие емоции, оваа забавна експедиција е еден и вреди да се доживува. Од кои првиот чекор надвор од работ до моментот кога нозете конечно да се направи контакт со земјата, abseiling е сигурно за да ви даде зуи, па дури и на поривот да го прават тоа сите одново.

Не само што ќе биде дербито во крвта, но ова е исто така одлична опција ако сте во потрага за кратко бегство од метежот и вревата на Барселона, што ќе се најдете сите на патот во величествената Монсерат планина. Не ја пропуштајте вашата шанса да се фати некои неверојатни погледи на Барселона за околу рака како што се себе си во за авантурата на својот живот! Да земат учество во овој незаборавен потрага, проверете на веб страната Lifestyle Барселона.

Слободен пад - скачам скокање во Коста Брава

За оние daredevils таму, постои само една активност доволно крајност - скачам скокање! Донесе скок од 65 метри висок кран како што опаѓа главата и првиот кон земјата. Бидете сигурни да се земе во неверојатен поглед птици око на Коста Брава, додека сте таму! Цени со почеток во 80 € и едно е сигурно, овој застрашувачки па сепак страшно нурне ќе ве остават чувство како никогаш порано. За повеќе информации, проверете на веб страната Lifestyle Барселона.

Значи, без разлика дали сте едноставно во потрага по нешто екстремните на вашето патување, или да се случи да биде посветена авантурист, овие екстремни активности во Барселона се сигурни да се добие таа крв транспорт!

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Сподели

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологијата. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Активности, настани, Патување и распусти и обележани Обележувач на Линк до.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>