Примавера Звук фестивал Барселона, 2013

Примавера Звук фестивал Барселона

Календар на Барселона настан почнува да се наполни салата, откако каталонскиот град поздравува враќањето на потоплите временски услови, со што со тоа бескрајни шарени фестивали и концерти galore. Еден од првите и најголемите музички фестивали на пролет / лето сезона е на 13-тото издание на годишниот Примавера Звук фестивал во Барселона. Овој музички спектакл е во петдневна фиеста преполна до гребенот со кул песни, страшни бендови и неверојатна атмосфера како ниедна друга!

Примавера Звук 2013 година е гордо спонзориран од Сан Мигел и се смета за "задолжително за секој љубител на музиката". Настанот е нашироко познат како еден од ретките фестивали угостителство за сите генерации, задоволување на илјадници со еклектичен микс на поп, рок и подземни тенденции, што го прави овој фестивал во Барселона дека едноставно не може да го пропушти!
Што: Примавера Звук фестивал 2013
Кога: 22-26 Мај
Каде што: Parc del форум, Триумфалната Triomf и разни други локации низ градот

Музички лудило

Primavera Sound 2013 Примавера Звук фестивал е познат за привлекување на некои од најголемите имиња во индустријата, која со текот на годините се вклучени сака на Pixies, Евтини, на Вајт Страјпс и лек.

Овогодинешната line-up е сон-дојден-важи и за секоја Muso, со легендарните бендови како Blur, Ву Танг Клан и поштенските услуги во собата да се земе на сцената. Некои од другите повеќе значајни уметници на line-up вклучуваат австралиски бенд, Ник Кејв и лоша Семиња, рок сензација Pheonix од Франција, и гризли мечка, Бруклин роден фолк-поп бенд.

Фестивал на Забелешка

Како што веќе неверојатна листа на акти продолжува да расте, Барселона се подготвува за околу 100.000 концерт-посетителите да се погоди на два главните места на Примавера Звук фестивал 2013: Parc del форумот и област на Arc de Triomf.

Примавера Звук 2013 година во Барселона ќе трае пет дена, и покрај тоа што со полно додавања фестивалот се распродадени, ден билети се уште може да се купат за четврток, петок и сабота во 80 € по билет. Бидете сигурни да се провери од веб Примавера Звук фестивал или на официјалната Фејсбук страница за целосен распоред, информации за локациите и повеќе.

Бесплатни концерти!

Ако сакате да се фати некои музика во живо акција оваа година, но не се заинтересирани за кршење на Primavera al Parc [Photo via Primavera Official Website] банка, не се секирај, Примавера ал Парк е поставена да се одржи на 25-ти мај до 26-ти нудат бесплатни концерти во живо во прекрасниот Ciutadella парк.

Можете исто така да се упатат кон Parc дел Форум на 22 мај за големата умирам на фестивалот, како дел од Примавера а ла Ciutat и уживајте во настапите во живо од DeLorean и вакцините за бесплатно!
Значи, дали сметате себе си за музичко-наркозависник, или само некој кој ужива добар Инди-мелодија, 2013 Звук Примавера фестивал во Барселона е задолжително! Имате своја билети, книга на еден од многуте апартмани во Барселона, хоп бродот на следниот лет и да се подготви за еден од најдобрите музички искуства од вашиот живот - во право во средината на една од најпознатите прекрасни градови во Европа.

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Сподели

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологијата. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Активности, настани, Старт и обележани Обележувач на Линк до.

2 Responses to Примавера Звук фестивал Барселона, 2013

  1. Хариет Фримен вели:

    Воз на сезоната се распродадени, иако :(

    Вие сеуште може да купат билети за концерти, иако, но тоа најверојатно ќе работат надвор малку поскапи.

    Голем бакшиш за бесплатни концерти иако!

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>