Водич за Топ 5 коктел барови во Барселона

Сува Мартини Коктели

Во потрага по совршено помеша Маргарита, или ох-толку вкусна Мохито? Дали сметате себе коктел познавач или некој кој едноставно ужива повремени пијалак, едно е сигурно, креации на овие врвни коктел барови во Барселона сме сигурни дека за да се направи вашиот вкус пупки Тингл!

1. Andu - локален Искуство

За оние кои бараат да се избегне толпата туристи додека пие вкусен пијалок во коктел бар во Барселона, Andu е врвот избор. Малку надвор од патот, тепани, тука можете да уживате во каталонски искуство со некои вкусни класичен коктели и традиционални предјадења.

С / Correu Вел, 3.

Slow Cocktail Bar, Barcelona 2. Бавен Коктел Бар & Boite - G & Т, некој?

Ако ви се повеќе од џин и тоник љубовник, а потоа бавно коктел бар во Барселона ќе биде во право до вашата улица. Овој софистициран место нуди широк избор на Неговата популарност која се менува со годишните времиња, и е омилен меѓу елитата навивачи на Барселона. Бидете сигурни да се обиде непречено "Мадам Батерфлај", вкусна мешавина на вотка и јапонски доброто ... Yum!

С / Париз, 186.

3. Bambu салон - Од Ориент

На Bambu салон во Барселона, се наоѓа во област Gracia, им овозможува на патрони можност да голтка на некои кул коктели против ориентални позадина. Со некои квалитет азиско-индиската кујна да ја придружува слатка мешавини на Виски и Amaretto (познато, "Кум"), овојпат нуди нешто повеќе уникатен за посетители во потрага на еден незаборавен коктел бар во Барселона.
С / Vallfogona, 23.

4. Boadas - А Барселона Класик Boadas Cocktail Bar Barcelona

А Барселона сечени од 1933, Boadas е најстарата коктел бар во Барселона и идеално место за оние кои сакаат да ја ослободат назад во artsy амбиент. Потресен и измешана со перфекција од страна чекаат персонал во смокинзи, избор на коктели на понуда во овој шик локација е сигурно да ги задоволи секој коктел вентилатор. "Коктел на денот" е толпата задоволите, исто така!

C / Tallers, 1.

5. Сува Мартини - ексклузивен допир

За најелегантен коктели во Барселона, има само едно место да се оди: Сува Мартини! Почекајте копје во бели смокинзи поздрават клиенти во овој современ коктел бар во Барселона. Сопственик и основач, Хавиер де лас Muelas, е познат во целиот свет за неговата лукавите коктел креации, а најдобро се опишува ова место во една реченица, "сувата Мартини Свет е начин на живот". Ако сакате да се обиде својата рака во протресување и мешање, разни коктел класи се понудени во Сува Мартини академија.
C / Aribau, 162-166.

Оваа листа е во никој случај не се убедливи, и со многу повеќе коктел барови во Барселона, вклучувајќи Мармалад во Ел Raval со својата студена атмосфера Бохемија и Тандем во Carrer Слоновата Aribau 86, Исклучителна коктел бар со некои вкусни креации, ние ви гарантира " Ќе се најде локација совршено одговара за вашите потреби или пре-вечера пост пие!

Што повеќе, ако сте правење на вашиот пат до Барселона за кратка пауза, корне назад со коктел по денот на разгледување може да биде само блаженство. Можете дури и да изберат да останат во еден од многу градски центар одмор апартмани во Барселона, што го прави лесен за да уживаат во суета ноќен живот на овој космополитски град!

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Сподели

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологијата. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Активности, Барови и Ноќен живот, Дома, Ресторани и Храна и обележани Обележувач на Линк до.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>