Segway Турс во Барселона: Со брзо начин да видите место

Барселона Segway Турс

Постојат голем број на начини да се види на блескави знаменитости на Барселона: брод патувања нагоре и надолу на медитеранскиот брег, велосипед заобиколува Монџуик, духот прошетки во готски населба ... Но, ако сте во потрага за еден забавен начин да се истражуваат градот тоа е безбедно, брзо и малку надвор од обичните, тогаш Ви препорачуваме да се обидете еден од Segway тури на Барселона!

Segways - Кул, зелена и Прилично подвижен

Segways се две тркала, само-балансот електрични скутери. Овие лични транспортери станаа се повеќе популарни во текот на последните неколку години и не само што обезбеди еко-пријателски начин да се заобиколи, но се исто така совршена за разгледување во Барселона поради нивната брзина и компактни димензии. Ако сте во потрага по начин да се откријат на градот без да се прекрши на пот, тогаш Барселона Segway турнеја е начин да се оди!

Тура за сите: Барселона Segway лета

Barcelona Segway Glides

А Segway турнеја, која ги опфаќа сите мора да се види знаменитости во Барселона, од историскиот готски населба и плажата Барселонета во раздвижениот Las Ramblas и тивка Parc de la Ciutadella, Барселона Segway лета е врвот избор за посетителите во потрага да се добие максимумот од своите патувања. Тури на оваа компанија да трае 3 часа и не само што ќе ги покрие главните знаменитости и атракции, но, исто така, ќе бидат во можност да го зграби некои корисни совети за тоа како да го помине остатокот од вашето време во Барселона, исто така.

Туристички водичи ги знаат своите работи кога станува збор за Барселона факти, па можете слободно да прашате нешто што би сакале. Да бидат подготвени за некои смешни и незаборавно анегдоти, исто така, не заборавајте да се држиме со вас долго откако ќе ја напушти градот на Гауди. Што повеќе, ако доаѓате до Барселона со голема група или дури и на романтичен одмор за двајца, оваа компанија, исто така, нуди приватни патувања, со што за себе лично искуство! За повеќе информации, посетете ја Барселона Segway лета официјална веб-страница.

Персонализирате вашиот турнеја: Барселона Segway турнеја Barcelona Segway Tours

За оние кои се во потрага по нешто посебно, да бидат сигурни да се провери од Барселона Segway Турс. Оваа фирма нуди различни пакети прилагодени на вашите потреби, вклучувајќи ги и "Откријте и да се релаксираат", која е комбинација на турнеја на градот со спа бања и масажа, или "Рок и Segway", каде што ќе стави крај на својата авантура низ градот со пијалаци и храна во Хард Рок Кафе.

Една од нашите омилени е 'Tapeo по Segway ", кој е комбинација на забава турнеја со цртичка на културата. На оваа турнеја можете да уживате во прекрасна предјадења поврзан со некои вкусни каталонски вино во необичниот готски населба бар. За повеќе информации, посетете ја официјалната веб-страница на Барселона Segway турнеја.

Значи, без разлика дали тоа е за да зумирате минатото на знаменитости како што истражуваат најдобрите на Барселона, или само да пробате нешто различно на својата посета на каталонски град, без разлика на вашиот причина за земање на Барселона Segway турнеја, ќе најдете тоа е одличен начин да се откријат сите дека градот на Гауди има да понуди, и многу повеќе!

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологијата. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Активности, Насловна, Места и обележани Обележувач на Линк до.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>