Топ 5 Слободен Тапас барови во Барселона

Pappa е Ситигруп, Барселона

Тоа подразбира дека се обидуваат некои предјадења во Барселона е задолжително за секој во посета на главниот град каталонски. Предјадења, кој потекнува од Andalucía, се најдобро опишани како залак големина nibbles и голем дел од шпански јадење култура, со семејствата и пријателите редовно добивање заедно во текот на еден предјадења оброк.

Зборот "TAPA" значи да се покријат и легенда смета дека овие вкусни грицки првично биле парчиња шунка или сирење кои биле користени за покривање на пијалоци и одржување на муви од преземање на несакани пливање. Оттогаш, предјадења имаат измина долг пат и сега со стотици варијанти, од традиционалните плоча на маслинки за морска храна предјадења на врвот со кавијар, таму сигурно ќе биде TAPA совршен за дури и најпребирливото на оние кои јадат. Но, кога во Барселона, се очекува предјадења со каталонскиот пресврт како Pa Амбас Tomaquet (домат леб) и Butifarra (слично на колбас), кои се служи во рестораните целиот град.

Предјадења за слободен во Барселона? Навистина!

Првично, предјадења беа послужени бесплатно со цел за пијалок, и додека многу градови на југот од Шпанија се уште ги одржуваат оваа традиција, оваа практика не е толку честа појава во Барселона. Сепак, постојат неколку предјадења барови во Барселона каде што може да се копа во слободна предјадења со пиво или Кава!

Да ги разгледаме во нашата топ 5 барови во Барселона за слободна предјадења:

  1. Ca'l Chusco: Во срцето на морскиот брег село во Барселона, BARCELONETA, лежи оваа шармантна малку заедничко. Со предјадења како нивните познати bombas (компир топки) и пржена риба, кои и двете се служи со секој пијат, не можете да тргне наопаку. И за оние кои сакаат повеќе од само еден примерок, ова предјадења бар нуди raciones или поголеми делови, како и богат мени.

Како да одам таму: C / de l'Almirall Aixada, 5. Метро станица: BARCELONETA (L4)

Patatas Bravas, Traditional Tapas Barcelona 2. Ambiente дел Сур: Познат по своите тортилја де patatas, ова Барселона предјадења бар, се наоѓа во Eixample, е задолжително за оние кои се во потрага по Андалузија амбиент. Ако компири не се сосема твојата чинија, не заборавајте да се упатат тука во вторник кога paella е специјалност или четврток кога ќе може да се копа во breadcrumbs со сардини!

Како да одам таму: C / Viladomat, 85. Метро: Rocafort (L1) или Сант Антони (L2)

  1. Pappa е Citti: Со слободен предјадења кои доаѓаат служи со секој пијалок цел меѓу 6-9pm, ова предјадења бар е одличен избор за оние кои бараат да грицкам на некои третира. Со пијалоци кои се движат од 1,80 € 5 €, има многу различни тука и тоа е одлично место за почеток на градот во една ноќ. Комбинација на големи цени и вкусни закуски, сите во убава населба на Грација, го прави овој еден што мора посета!

Како да одам таму: C / L'Encarnació, 38. Метро станица: Joanic (L4)

  1. Бар Мингус: Во расположението за ќофтиња или ensaladilla rusa (руски салата), тогаш овој ресторан, сместен во готски населба, е добар избор. Уживајте во некои бесплатни предјадења како што голтка на кул куќа пиво!

Како да одам таму: Carrer Ataülf, 6. Метро станица: Liceu (L3)

  1. Cerveceria де Средства: Во потрага по евтини пива и вкусна ужина? Ова Грација бар нуди пијалаци за толку ниско, како 1 € пред 07:00, со комплементарни предјадења. А гарантира добро време.

Како да одам таму: C / Охридска de l'Olla, 89. Метро станица: Фонтана (L3)

Значи, сега дека знаете каде да се најде најдобрите бесплатни предјадења во Барселона, немаш Apartment Barcelona, Apartment Rentals изговор да не се копа во овие прекрасна деликатеси. Ако сте се упати кон градот на Гауди наскоро, тогаш ќе најдете дека со изнајмување на еден од многуте центарот на градот апартмани во Барселона, ќе најдете барови споменати погоре да бидат лесно достапни или пеш или со метро.

Ако веќе сте го ужива оброк во една од овие бесплатни Барселона предјадења барови, или тетеравеше низ други нудат бесплатни предјадења со вашиот пијалок, ни капка коментар подолу и кажете ни за вашето искуство!

За Марина - маркетинг тим

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологија. "Секогаш кога имам време, ќе ме најдете со ранец откривање на светот. И кога не, јас пишувам за моите прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживам во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во барови и Јаневски живот , Дома , Ресторани и храна . Обележувач на Линк .

Остави Одговори

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>