Топ 10 настани во Барселона оваа пролетта 2013

Пролет во Барселона 2

Откако каталонскиот понудите капитал збогум на студени зимски месеци, Барселона доаѓа на живот за време на радосната пролетната сезона. Со времето на загревање, градот отвора своите врати за некои фантастични фестивали, музички концерти и цртичка на традиционални настани, сигурно да ве остават маѓепсаа! Ако ви се прави вашиот начин на Барселона оваа пролет, ќе се сигурно во за лекување како овој колоритен сезона во Барселона е обврзана да биде една незаборавна!

Тука, ние ќе ви даде стигам на топ 10 настани за пролет во Барселона 2013 година:

Feria de Abril Barcelona Традиционалните Забава

  • Semana Дедо Мраз - Изработка на вашиот пат до Барселона овој Велигден? Познат како "Semana Дедо Мраз" во Шпанија, овој верски недела го прослави од 24-31 март, се врти на улиците на Барселона во живо на сцената за шарени паради и процесии, додека прекрасна слатко задоволство може да се најде околу секој агол. Не пропуштајте произлегувањето на "Virgen де ла Макарена" удирање исклучите во 05:00 на Església де Сант Agustí во Ел Raval, оди на целиот пат до Барселона катедрала. Друга мора да се види парада е "Ел Пасо де ла Borriquita" кое се одвива на Цветници во Ciutat Вела, во чест на доаѓањето на Исус во Ерусалим на магаре.
  • LA FERIA де Abril во Барселона - втор по големина пролетен саем во градот е Feria де Abril, давајќи им на посетителите вистински вкус на Севилја во Барселона! Оваа верзија на популарната Андалузија фестивалот почнува на 26 април и ќе трае до 5 мај во Parc del форум во Барселона. Бидете сигурни да се појави во една од многуте "Casetas (малку куќи), секој од нив нуди различен третман, од професионална 'Sevillana" фламенко танчери до прекрасна шпански кујна. Има исто така, забавен парк за младите. Прекрасна идеја за семејствата во посета на Барселона оваа пролет.
  • La Diada де Сант Жорди - познат како "Ден на Љубовниците" во Каталонија, ова La Diada de Sant Jordi, Barcelona Прославата е верзија на Денот на вљубените во Барселона. На 23 април секоја година, Сант Жорди, патронот и светецот на Каталонија е почестен. Приказната вели дека светителот убиени змеј што се заканува да го земе животот на една убава принцеза, а потоа, тој скинат ружа која никнува од неговата крв да ги даде на фер дама. Значи, ако сте во Барселона, на овој ден, ќе видите дека градот е украсен со каталонски знамиња, како и цела низа на роза и книга тезги по улиците, се подготвени за љубителите да ги разменат своите комеморативна подароци.

Primavera Sound Festival, Barcelona Фестивали на Забелешка

  • Примавера Звук фестивал - Еден од најочекуваните музички фестивали на Барселона е поставена да се земе каталонскиот главен град од страна на бура од мај 22-26. Примавера Звук фестивал е во петдневна музички спектакл шири низ различни локации во градот и со овогодинешниот line-up вклучувајќи Blur, на поштенските услуги и Ву Танг Клан, плус повеќе од 500 уметници потврдија од различни музички жанрови, вие сте сигурни да се најде еден удар што ќе може да се закачам! Посета на Примавера Звук вебсајт за билети, целосниот состав и многу повеќе.
  • Bieber треска - Меѓународната поп-сензација, Џастин Bieber е насловот на Барселона и ќе настапат на Палау Сант Жорди на 16 март! Не ја пропуштајте вашата шанса да се фати оваа млада суперѕвезда во живо! Ако само еден убав млад човек не е доволно, се израмни на пет мускулест млади момци на еден правец во Pavelló Олимпик де Бадалона мај 22-та!
  • Melendi - Ако поп-ѕвезди не се сосема нешто, тогаш Ви препорачуваме да се одлучат за магичен мелодиите на шпански поп пејачка, Melendi! Во собата да го преземе Палау де Сант Жорди од мај 5-7.

Фестивали на цвеќето - Бара да се отцепи од метежот и вревата на Барселона за еден ден? Потоа главата за годишната Жирона Цвет фестивал, ќе се одржи од 11-19 мај, само еден час надвор од Барселона. За изминатите 50 години, регионот е традиционално се покрива со цвеќиња на сите облици и големини околу ова време од годината! Бесплатен влез, исто така, се нуди на сите паркови и градини во текот на овој фестивал. Посетете ја веб Renfe за возниот ред да Жирона.

Адреналин наркомани!

Шпанскиот Формула Еден Гран при - Годишниот Формула трка доаѓа до Barcelona X Games Барселона од 10-12 мај оваа година, и е сигурен да ја добиете вашата крв трки! Не пропуштајте овие наркомани брзина како тие Трка околу патеката на патеката Каталуња, Montmeló.

X-игри во Барселона 2013 година - мора да се види спортски настан за спорт и адреналин наркомани е на X игри во Барселона, ќе се одржи од 16-19 Мај на олимписките објекти во Монџуик. Фати најдобриот екстремни спортисти на оваа генерација ја покажат своите вештини и трикови во 4 различни настани: мотокрос, BMX, скејтбордингот и митинг! Сигурно ќе ве задржи на работ на вашето место ...

ФИС Сноуборд првенство - одморалиште Ла Молина, кој се наоѓа во непосредна близина на Барселона, е наместено да биде домаќин на оваа возбудлива аикидо конкуренција на 16 март Со некои од најголемите имиња во зимските спортови се упати кон овие падини, сте сигурни да се биде во за лекување што ќе добиете за да бидат сведоци на овие добрите во акција! Проверете на официјалната веб-страница Ла Молина за повеќе детали.

Barcelona Apartments, Apartment Barcelona Апартмани во Барселона за пролет

Значи, дали ќе одбереш да поминат викенд во каталонската престолнина, или да се одлучат за целиот пролетната сезона, одјавувањето на најмалку еден од овие настани е да. Да не ги спомнуваме сите други фантастични фестивали случува во Барселона оваа пролет. Ние препорачуваме грабање некои пријатели и кои престојуваат во една од многуте централно лоцирана апартмани во Барселона, што ќе ви овозможи да уживате во се што во градот има да понуди!

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологијата. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Активности , настани , Старт и обележани , , , , , , , , , , , , , . Обележувач на Линк до .

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>