BARCELONA X игри 2013

x игри Барселона

Ако сте љубител на екстремните спортови или само фенси различно искуство на вашиот Барселона патување оваа пролет, а потоа на X игри во Барселона е сигурен да ја добиете вашата адреналин транспорт! Ќе се одржи од 16-19 мај, оваа топ настан во светот на акција спорт и митингот ќе видите некои од најпознатите спортисти во светот да оди глава-до-глава во битката да се надминуваат едни со други со најмногу смрт-пркосејќи им на трикови и акробации може да се замисли.

Барселона X Игри 2013: Што да очекувате X Games Barcelona

На X Игри најдобро е опишан како "Олимписките игри на екстремни спортови", како конкуренти се борат за многу посакувана бронза, сребро и злато медали. На X Игри има различни изданија, во зависност од сезоната, но X игри во Барселона ќе биде платформа за најдобрите трикови и акробатски ѓаволиите во областа на BMX, митинг, скејтбординг, и мотокрос.

Со повеќе од 150.000 гледачи очекува да присуствуваат на Барселона X Игри и глобалната публика од повеќе од 350 милиони евра, ова е еден масовен настан! Зошто да не се направи поголемиот дел од оваа прилика и да се доживее со акција од прва рака? Со спортски ѕвезди како Даниел Dhers, Кје Форте, па дури и Дру Bezanson во собата за да настапи оваа година, вие нема да бидете разочарани!

Натпревари на Барселона X Игри

Barcelona X Games BMX: Со четири главни натпреварувања, вклучувајќи голема воздух, парк, улица и зелено, вие сте обврзани да уживате во неверојатни трикови и акција на работ-на-ви-место во случај BMX.

Скејтбординг: Оваа категорија ги има по нешто за секого, од улица-скејт случај на голема воздух конкуренција, што значи дека ќе имаат шанса да се види некои од најголемите имиња се обиде на некои од најтешко акробации!

Moto X: Ова е задолжително за оние кои уживаат гледајќи висок ризик трикови. Восхитуваат на храброста на daredevils во Ендуро X, чекор-up, најдобар камшик и натпревари за најдобар трик.

Релито: Дали некогаш сте сакале да бидат сведоци на автомобили летаат над еден со друг како што трката за слава? Па, сега е вашата шанса! Фати трка на шест круга, која вклучува спектакуларен скок на митингот настан.

Билетите се во продажба сега, и може да се купат од официјалната интернет страница X Игри Барселона .

Апартмани во Барселона за X Игри Apartment Barcelona, Apartment Rentals

За да бидете сигурни дека ќе не пропушти еден удар на овој фантастичен Барселона спортски настан, ние Ви препорачуваме да се вработи еден од многуте станови во Барселона во близина Montjuïc или во центарот на градот. Не само што може да уживаат во оваа возбудлива, 4-дневна спектакл, но исто така можете да истражуваат сите атракции на каталонскиот главен град е, исто така!

За Марина - маркетинг тим

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологија. "Секогаш кога имам време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживам во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Активности , настани , дома и обележани , , , , , , , . Обележувач на Permalink .

Оставете Одговор

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>