Барселона Ноќен живот: 10-те најдобри клубови во Барселона

CDLC клуб, Барселона

Суета ноќен живот во Барселона е само една од многуте причини зошто милиони посетители од сите страни на светот да стигнат до главниот град каталонски секоја година. Со многу кул локации и врвна клубови се шири десно низ град, Барселона е место да биде за музика во живо, вкусни пијалоци и атмосфера партија како ниеден друг. Удар назад и да уживаат во коктел во една од локациите на шик плажата или главата на еден од многу познати клубови во близина на Las Ramblas; што и да одбереш, едно е сигурно, Барселона нема да ги разочараме дури и најпознатите прекалени Веселник!

Бидете сигурни дека ќе не пропушти еден удар на неверојатни ноќен живот на градот и да се провери нашиот водич за 10-те најдобри клубови во Барселона:

1. бикини

Бикини е едно од најдобрите места на Барселона и за музика во живо емисии луди ноќи надвор. Шик ентериерот заедно со најновите хип хоп, R & B песни и хаус музиката откачи од страна на некои од најпознатите диџеи во индустријата прави за совршена комбинација за да се обезбеди еден незаборавен фиеста! Проверете на официјалната веб-страница бикини и да дознаете за различните тема ноќи овој клуб, вклучувајќи "Братство Ноќ".

Како да одам таму: Avinguda дијагонала, 547. Метро станица: Мариа Кристина (L3)

2. CDLC

CDLC е еден од најлуксузните клубови Барселона. Тука, Источна привлечност исполнува медитерански шарм, создавање на идеална позадина за вкусна вечера и една ноќ на танцување! Препорачуваме да се обидува супер вкусни суши и не заборавајте да го измивам со еден вкусен Mojitos CLDC е.

Како да одам таму: Passeig Маритим де ла Барселонета, 32. Метро станица: Ciutadella / Вила Olímpica (L4)

3. Опиум Мар

Овој ексклузивен клуб Барселона е одличен избор за оние кои бараат да се мешаат со Барселона Opium Mar, Barcelona "тоа" толпата! Со топ-класа за јадење и поставување на ноќта времето шик, Опиум Mar е совршено место за да уживаат во најдоброто од ноќниот живот во Барселона - сите со Средоземното Море како вашата позадина.

Како да одам таму: Passeig Маритим де ла Барселонета, 34. Метро станица: Ciutadella / Вила Olímpica (L4)

  4. Шоко

Овој клуб Барселона е неспоредлив фузија ресторан Азија-медитерански дење и умираа од забава на самото место во текот на ноќта и често е типичен свратилиште на познати личности во посета на градот, вклучувајќи го сака на Колдплеј и Мадона. Бидете сигурни дека за да се упатат кон Шоко во текот на летото, кога можете да уживате во вашиот пијалаци право на водата!

Како да одам таму: Passeig Маритим де ла Барселонета, 36. Метро станица: Ciutadella / Вила Olímpica (L4)

5. Сатон

Sutton Night Club, Barcelona Коктели, врвот песни и неверојатна атмосфера ... Сатон е уште еден ексклузивен ноќен клуб Барселона, еден кој е познат по висок профил познати личности, кои често го красат овој Екслузивно место, вклучително и Парис Хилтон и Марио Касас. Мешање кул отчукувања со шик атмосфера, овој клуб е задолжително

за оние кои сакаат да се мешаат со убави луѓе на Барселона!

Како да одам таму: Calle Tuset, 13. Метро станица: Дијагонала (L3 или L5)

6. нагоре и надолу

За најдобрите универзитетски партии во Барселона, овој клуб Барселона, која се наоѓа во Les Corts, е идеална опција за вашиот вечер на градот. Не ја пропуштајте "Свежи петок" и "Можеби" во сабота ... нагоре и надолу гарантира незаборавен ноќ за сите!

Како да одам таму: Avinguda del доктор Marañón, 17. Метро станица: Зона Universitaria (L3)

7. Sala razzmatazz

За најдобра музика во живо во Барселона, има само еден избор: razzmatazz! Ова Razzmatazz, Barcelona магацин стил клуб има 5 различни места, што значи дека постои нешто за сечиј музички вкус. Без разлика дали ќе танцуваат на ноќта далеку за да некои врвот поп музика или рок до вашиот омилен бенд, забавите во оваа локација го прави за неверојатна вечер. Со бескрајни концерти секој месец, бидете сигурни да проверите на веб-сајт, razzmatazz за повеќе информации за претстојните активности.

Како да одам таму: Carrer Памплона, 88. Метро станица: Богател (L4)

8. Sala Аполо

Сала Аполо во Барселона е главен избор за оние кои уживаат во музичките стилови на инди бендови. Исто така домаќин на некои од најдобрите реге песни и електронски ритми, на еклектичен микс на музика на понуди тука придонесува за привлечноста на овој клуб Барселона. Со две музички сали, ова место е дефинитивно вреди одјавувањето ако музика во живо е до вашата улица. Бидете сигурни да се провери од една од најдобрите забави овој клуб: Гадни понеделник во Sala Аполо понеделникот ноќи!

Како да одам таму: Ноу де Ла Рамбла, 113. Метро станица: Paral.lel (L2 или L3)

  9. Собор

Jamboree Jazz Club, Barcelona Собор е еден од најдобрите џез клубови во Барселона. Игра домаќин на line-up на двете локални и меѓународни џез-уметници, ова место има квалитет назад да се врати во ноќните покажува 8pmand 10:00. Бидете сигурни да се провери од нивните "свирки" секој понеделник во 8 часот навечер и по мозочен удар на полноќ уживаат ова место како еден од најкул ноќни клубови Барселона со различни песни да го поттикнува и твоето музички вкус пупки.

Како да одам таму: Plaça Reial, 17. Метро: L3 (Liceu)

10. Слон

Бараат елегантна и тренди локација за еден незаборавен ноќ надвор? Слон клуб Elephant Club, Barcelona Барселона е една од најновите клубови Барселона и е добро вреди да се проверува. Тоа е поделено во четири области, и "Marquee" е една од најзначајните, со бронза слонови, Буди и цртичка на Индокина декор. Закачам на ноќта далеку песни во најновата "куќа" на главната лента, или талкаат надвор на други секции за некои различни музички жанрови!

Како да одам таму: Passeig де лос Тилос, 1. Метро станица: Мариа Кристина или Палау Reial (L3)
Топ Совет за Clubbing во Барселона: Барселона клубови нудат бесплатен влез пред одредено време, и сите што треба да направите е да се провери од различни страници на Фејсбук за да се добие на листата.

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологијата. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Активности, Барови и Ноќен живот, дом и обележани Обележувач на Линк до.

4 Responses to Барселона Ноќен живот: 10-те најдобри клубови во Барселона

 1. TennisWeBlog.com вели:

  Да сум бил на бикини, предизвика еден мој пријател ми кажа дека е кул ... Тоа беше !! 😀 Барселона е страшно, во текот на ноќта, ако некој сака навистина да се доживее овој град, луда ноќ таму или само на прошетка во текот на ноќта е мора 😉

  • Персонал вели:

   Ви благодариме што го ни за вашите Барселона ноќен живот искуство! Вие сте во право, навистина. Една ноќ во Барселона е задолжително!

 2. Анто Сонцето вели:

  Всушност најдобриот клуб во Барселона е CDLC несомнено.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>