GSMA Mobile World конгресот во Барселона 2013

Мобилни светска конференција, Барселона 2013

Дали сте еден од оние луѓе кои едноставно не можат да чекаат да ја добиете вашата раце на најновите мобилни апликации? Ако е така, не заборавајте да го направат вашиот начин на GSMA Mobile World конгресот во Барселона од февруари 25-ти -28-ти за најголемите изложби во светот во мобилната индустрија! Со повеќе од 70.000 луѓе се очекува да присуствуваат на овогодинешното издание, што претставува повеќе од 200 земји, ќе имаат шанса да се провери од најновите технологии игри и мора да се има мобилни апликации во собата да се технолошки светот од страна на невреме.

Што: GSMA Mobile World конгресот 2013

Кога: 25-28 февруари

Каде што: Фира Gran Via Барселона

Гледајќи напред на мобилен иднината

Mobile World Capital Barcelona На GSMA Mobile World конгресот во Барселона е одлична можност да се добие во-длабочината на изглед на бескрајни ефекти дека мобилната технологија може да има на светот каков што го знаеме. Темата на овогодинешниот настан е "нов мобилен хоризонт", кој го истражува иднината на мобилни телефони во текот на различните аспекти на 4-дневен настан, вклучувајќи изложби производ, конференции и поздравните говори од страна на водечките индустриски професионалци како Рандал Стивенсон (претседател и извршен директор, AT & T ) и Рене Oberman (извршниот директор на Дојче Телеком).

Не мислам на себе колку на "techie"? Има уште многу да се види и да се направи дури и ако не сте запознаени со високо-технолошкиот жаргон и внатрешниот работата на мобилната индустрија. Можете да пребарувате во текот на најновите производи, на најновите игри или едноставно да ги искористат предностите на бесплатни WiFi кои се нудат на местото на state-of-the-art, Фира Gran Via Барселона.

Она што не да ја пропуштајте: Mobile Apps. MWC Barcelona

2013 Мобилен Светски конгрес ќе биде дом на повеќе од 1.500 водечките добавувачи на мобилни уреди и над 12.000 развивачи на апликации шири во текот на 8 изложбени сали, секој поделен во различни зони и павилјони. Еве неколку од нашите омилени:

  • App Planet Изложба (Сала 8.1): Барате да се меша, се дружат и мрежа? Тогаш бидете сигурни да се упатат кон App Planet изложбена сала за најновите достигнувања во апликации и стан-базирани производи. Домаќин на повеќе од 200 тезги, плус бескрајни ходникот простор, идеален за брзо разговор со индустријата пријател или потенцијален клиент, овој дел не треба да се пропушти!
  • mPowered Brands зона (Сала 8.1): Оваа област на MWC е посветен на мобилен маркетинг и како да го користам за да се зголеми бренд свест. Повикај ги најновите совети од експерти индустрија обезбедување на увид на 'мобилен маркетинг совршеност ".
  • Земја комори: Време е да филијала надвор и да прават бизнис со нови меѓународни партнери? Со повеќе од 30 земји претставени на мобилен Светски конгрес 2013 година, ова е вашиот совршен шанса. Обележани со знаме земја, секоја од овие тезги ќе нудат различни решенија и услуги. Проверете најновите gadgets, од Бразил, Јапонија и Израел.

Мобилен Светот Капитал: Барселона

GSMA  MWC Barcelona Главниот град Каталонски беше избран како на мобилен Светски капитал во 2011 година, што значи дека Барселона е почестен со задача за помагање на растот и развојот на мобилната технологија. Градот на Гауди, исто така, е избран за дома за Мобилни Hub: центарот за еден-на-еден вид, каде што ќе бидат сместени сите капацитети и инфраструктура поврзана со развојот на мобилен Светски Капитал решенија.

Тоа не е сè; Барселона е наместено да биде домаќин на Светскиот Мобилен Капитал фестивал Серија во септември 2013 година, што ќе ја отвори вратата за граѓаните од сите возрасти да дојдат и да го прослават мобилни начин на живот преку креативни и забавни настани поврзани со ФК Барселона и на Меѓународниот филмски фестивал во Sitges. Проверете на мобилен Светски конгрес Стенд 3C28 за еден подлец преглед на она што е да дојде.

Апартмани за GSMA Mobile World конгресот во Барселона Ramblas Apartments, Apartment Barcelona

Значи, да се упатат кон GSMA Mobile World конгресот во Барселона оваа година за најновите иновации, најновите апликации за вашиот телефон, па дури и некои внатрешноста знаење за иднината на мобилната технологија. За да бидете сигурни дека ќе не пропуштите ниту еден момент од овој фантастичен Барселона случај, изберете една од многуте Барселона апартмани во центарот на градот или во близина на Фира Gran Via, каде што ќе биде блиску до сите акција додека има најдобар поглед во градот на вашиот праг.

За Марина - маркетинг тим

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологија. "Секогаш кога имам време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживам во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Активности , настани , дома и обележани , , , , , , . Обележувач на Permalink .

Оставете Одговор

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>