Најдобрите места за шопинг во Барселона

Барселона Референци Продажба

Прекрасниот град на Барселона не е само домаќин на богата културна историја и улиците обрабени со ремек-дела на Гауди; каталонскиот главен град е исто така еден од најдобрите места за шопинг во Шпанија. Со сè, од единствена гроздобер парчиња на многу најновите трендови во high-end мода, како и сувенири, апарати и прибор, Барселона има по нешто за секого, без разлика на вашиот стил или буџет. Што повеќе, ако одлучите да останете во една од многуте централна апартмани во Барселона, ќе имаш многу на шопинг жариштата десно на вашиот праг на градот!

Тука, ние ќе ви даде краток водич за најдобрите места за шопинг во Барселона:

Мантили Референци во Барселона Passeig de Gràcia Shopping, Barcelona

Барселона е позната да биде еден од најдобрите градови во Европа за мода, па тоа природно произлегува дека овој зуењето метропола е непобитен легло за некои од најголемите имиња во бизнисот, вклучувајќи го сака на Гучи, Џими Choo и Луј Витон. Бидете сигурни да се провери од познатиот Passeig de Gracia и Avinguda Дијагонала улиците каде тие и повеќе high-end продавници чекаат.

Метро запира: Passeig de Gracia (L2, L3, L4), Дијагонала (L3 и L5), и Каталонија (L1 и L3).

Комерцијални Трговски центри во Барселона

  • Maremagnum: Се наоѓа во Барселона Порт Вел, комплексот Maremagnum е сигурно да плени било купувач во потрага за некои типични шпански стил. Не само што ќе имаат можност да ги собереш на најновите дизајни од повеќе од 30 трендовски продавници, вклучувајќи го и популарниот Desigual и Манго продавници, но со ресторани поглед на Медитеранот, на IMAX театар и Барселона Аквариум само на неколку чекори подалеку, можете да вистински да се направи ден од него тука!

Метро запира: Drassanes (L3) и Барселонета (L4).  

  • Las Arenas Shopping Mall, Barcelona

    Лас Аренас: Оваа корида претвори трговскиот центар е еден од најпознатите трговски центри во Барселона! Уникатниот дизајн на овој комплекс го прави за еден поинаков шопинг искуство што можете да изберете од низа на познати продавници во кои за да перча малку готовина. Поп во Обединетите бои на Бенетон за најновите зима џемпер или Мис Шеесет за совршен партија фустан, а потоа го заврши своето патување од излегувајќи надвор кон кафе областа на покривот каде можете да уживате во прекрасен поглед на некои Plaça Espanya.

Метро станица: Espanya (L1 и L3).

  • Ел Корте Ingles: Има се, од големите имиња во модата на домашни апарати, Ел Корте Ingles има сето тоа. Познат како најголема група на мало на Шпанија, оваа стоковна куќа започна како фамилијарен кројач продавница, и оттогаш прерасна во една од најпопуларните места за шопинг во Барселона. Додека сте најверојатно да се види неколку Ел Корте Ingles згради во текот на вашето време во Барселона, има една продавница во плоштадот Каталунја, кои едноставно не можат да се пропушти!

Метро станица: Каталонија (L1 и L3)

Убава Барселона бутици

Во потрага по некои навистина уникатни парчиња за да се заврши вашата омилена ансамбл? Па тогаш, што се, секако, во среќа, бидејќи Барселона е дом на некои прекрасни бутици. Населбите Ел Борн и Ел Барио Gótico се сценографија во мали продавници, скриени во ликвидација улички, и се идеални места за посета, за оние кои уживаат сопнување врз карактеристични и еден-на-еден вид предмети.

  • Vintage Stores, Barcelona Ел Роден: Да се изгубиш во 'Barrio' оваа Барселона речиси гарантира дека ќе најдете оние дизајни срцето е бараат. Фали некои од најдобрите антички и класично продавници во Барселона, овој дел од градот го прави за брилјантна шопинг искуство. Врвот улиците да проверите во Ел Борн се Carrer де ла Princesa и Carrer de l'Argenteria.

Метро станица: Jaume I (L4).

  • Готски населба: Оваа историска населба Барселона нуди совршен спој на high-end мода и уникатен бутици! Оваа област е дом на познатиот портал de l'Ангел улица, обрабени со комерцијални продавници како Зара и Страдивариус, а исто така има многу уникатни продавници и уметност продавници! Не пропуштајте Carrer Слоновата Avinyo, каде што ќе најдете некои од најинтересните и автентични купувања во Барселона.

Метро запира: Jaume I (L4), Drassanes и Liceu (L3).

Барселона пазари

  • Преведена Encant Vells: Оваа Барселона битпазар е најголемиот отворен пазар во каталонскиот главен град, и не треба да се пропушти! Со ситници се движат од класичен часовници до книги и сето она помеѓу, нема да бидете разочарани.

Метро запира: Glories (L1) и Encants (L2).

  • La Boqueria Market , Barcelona Ла Boqueria: По трошење на целиот ден во шопинг рај тоа е Барселона, сигурно треба да престане со познатиот Boqueria пазар да акции на вашиот витамини, и ги собереш на freshest состојки за вашиот Медитеранот инспирирана јадења. Со повеќе од 100 продавачи светли и шарени овошје, зеленчук, морска храна, зачини и многу повеќе, вашиот ден на шопинг во Барселона ќе биде во комплет со посета на овој 'Mercat', еден кој датира целиот пат назад до 1217 година!

Метро станица: Liceu (L3).

 

Кои бараат совршен сувенир

Тоа се подразбира дека не може да ја напушти Барселона без знак на вашиот пат во каталонската престолнина. Направете вашиот пат до Las Ramblas, каде можат да се најдат разни тезги продаваат рачно изработени уметност и занаети, како и продавници со многу типичен Барса ситници и мини модели на Гауди. Ако сте во потрага за нешто малку различен, обидете Арт Montfalcon на С / dels Boters 4, каде што можете да ги собереш некои необични BCN сувенири.

Метро запира: Drassanes (L3), Liceu (L3) Каталуња (L1 и L3).

Ла Рока Село Розетки

Наоѓа во Коста Брава, само 40 минути надвор од суета Барселона, Ла Рока селото е La Roca Village [Photo via Official La Roca Village Website] отворен трговски центар нуди некои големи попусти на врвот брендови. Тој има над 100 продавници во кој врвните ознаки по намалени цени. Да одам таму, едноставно хоп на приватни тренер услуга работат од центарот на градот во Барселона директно на Ла Рока село Референци Експрес,. Бидете сигурни да се провери од www.larocavillage.com за повеќе информации.

Значи, без разлика дали сте се оддава на една цела нова гардероба со шпански талент, стекнување на некои додатоци за вашата омилена облека или едноставно подигање дека совршен подарок, Барселона дефинитивно има нешто за вас!

Веќе биле шопинг во Барселона? Ни капка коментар и кажете ни каде што мислите дека е најдобро место за шопинг!

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологијата. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Активности , Насловна , Места , Шопинг и обележани , , , , , , , , . Обележувач на Линк до .

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>