Посебното Јадење во Барселона: Топ 5 Невообичаени Ресторани

Сирење ме кујна, Барселона [Фото преку Фејсбук Службен страна]

Барселона и предјадења се како синоним како Гауди и архитектура. Тоа се рече, на каталонскиот главен град нуди оние кои бараат повеќе уникатни јадење искуство, нешто малку различен од традиционални шпански билет кои редовно се служи во центарот на градот. Градот е дом на некои прилично карактеристична ресторани кои нудат сè, од јадење-во-темно да мезе на до-пазар Speakeasy. Значи, за незаборавна вечера за вашиот Барселона патување, оттурнеш paella и направете ја вашата резервација на еден од нашите врвни пет необични ресторани во Барселона. Што повеќе, ако одлучите да се вработи еден од многуте Ramblas апартмани во Барселона, можете да уживате во најдоброто од двата света за време на вашиот престој: супер-тајна ресторани, како и повеќе традиционални места за јадење!

Dans Le Noir, Barcelona [Photo via Official Dans Le Noir Website] 1. Сензор на задоволство

Некогаш сте се запрашале што би било како да зависи целосно на вашите сетила? Па, за гастрономска гозба со пресврт, не заборавајте да се направи вашиот начин на ДАНС Le Noir ресторан во Барселона. Се потпираат исклучиво на вашите сетила за вкус, допир, звук и мирис како да уживате во прекрасните храната која се служи за да ви од страна на квалификувани "слепи јадење" водичи. Ова е еден оброк кој е сигурен да го подигнете вашиот вкус пупки на сосема ново ниво!

Како да одам таму: Се наоѓа во Passeig де Пикасо 10, ресторанот може да се постигне со преземање на метро до Jaume I (L4) или Arc de Triomf (L5) запира. Резервираш твојата маса денеска на веб-сајтот ДАНС Le Noir

2. Може да се чува во тајност? Tintoreria Dontell Exterior [Photo via Official Facebook Page]

Дали некогаш сте сакале да се доживее возбуда на одење на Speakeasy? Tintoreria Dontell е тајна ресторан во Барселона кој се појавува да биде хемиско чистење услуга од надвор, но откако ќе влезете во зад затворени врати, тоа е една од повеќето модерни каталонскиот главен град места. Проверете понудата ручек, познат како "кошули, панталони и врски за 20 €", но не заборавајте да ги задржи вашите усни запечатени!

Како да одам таму: Се наоѓа во Carrer d'Aribau 55, да се дојде до овој ресторан се земе метро во болницата клиника (L5) и Passeig де Грација (L2, L3, L4) запира. За отворање пати проверете го веб-сајтот на Tintoreria Dontell.

3. Ве молиме сирење

Барселона никогаш не чини да не, кога станува збор за единствени искуства и сирење мене не е исклучок. Овој ресторан има мени врз основа целосно на различни сирења од сите делови на светот. Со јадења кои се движат од сирење со седиште во супи, салати, предјадења, и, се разбира, коцки сирење, овој ресторан е добро вреди одјавувањето ако вие едноставно не можат да добијат доволно "queso. Можеби најдобриот дел од менито е десерт, кој се состои од широк спектар на вулгарен слатки. И не грижете се ако сте неподносливост на лактоза, сирење ме има многу јадења sans-млечни производи.

Како да одам таму: Се наоѓа во Placa Jacint Raventós, да се дојде до овој ресторан се земе метро до Jaume I (L4) запре. За детален мени, погледнете на веб-сајтот сирење мене .

4. застрашувачки Вкусно Време

За оние кои уживаат плашлив филмови и добри се смееш, има сосем едноставно само еден избор за вашиот ноќ: La Посада Maldita! Во овој ресторан Барселона тоа е Ноќта на вештерките на целата година. Со келнерите облечени во гаден носии, кои служат вкусно ѓаволски јадења, ќе бидат оставени на работ на вашето место цела ноќ! Ова е идеален за големи групи во посета на Барселона.

Како да одам таму: Се наоѓа на Avinguda de Flor de Maig 57, ресторанот е повеќето лесно достапни со автомобил или такси, иако исто така можете да ги преземе Renfe воз да се запре Cerdanyola дел Valles.

Espai Sucre Dessert, Barcelona [Photo via Official Website] 5. Смрт од страна десерт?

Замислете три-се разбира оброк се состои само од десерти! Espai Сукре, еден од најпознатите Исклучителна ресторани во Барселона, нуди формална јадење искуство за оние кои претпочитаат послатка работи во животот. Бидете сигурни да се обиде на козјо сирење или една лажица лимон супа. И ако сакате да го донесат концептот на десерт за вечера дома со вас, Espai Сукре, исто така, нуди широк спектар на курсеви, од настава на вештини потребни за мастеринг ресторан во стилот на колачи на уметноста на правење Каталонски колачиња наречени Panellets.

Како да одам таму: Се наоѓа во Carrer де Princesa 53, да се дојде до овој ресторан се земе метро до Jaume I (L4) запре. За повеќе информации за курсеви и јадења, проверете на веб-сајтот Espai Сукре .

Значи, излезе од вашата удобност зона и да се вратиме на специфичен и вкусни задоволства кои чекаат вашето непце во повеќето единствен поставувања на Барселона. Без разлика дали ќе изберете тема ноќта сигурно ќе ве оставам со гуска испакнатини, или да се одлучат за потаен бранч, јадење поинаку во Барселона е нешто што секој треба да се обидете барем еднаш. ¡Buen Provecho!

За Марина - маркетинг тим

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологија. "Секогаш кога имам време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживам во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во активности , барови и Јаневски живот , Дома , Ресторани и храна и обележани , , , , , , , , , , , , . Обележувач на Permalink .

Оставете Одговор

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>