Барселона Референци Ноќ 2012 - епови и Фантазија

Барселона Референци Ноќен 2012

На многу очекуваната Барселона Референци Ноќен е поставена да започне во 2012 година Божиќ шопинг сезона со некоја искра. Слично како и неговите претходни изданија, овој популарен настан гледа продавници на големиот Passeig de Gracia и околните улици задржи своите врати отворен до 01:00 на 22 ноември, delighting клиенти со многу freebies, promos и гастрономски третира. Но, оваа година, има пресврт. Третото издание на шопинг Ноќ Барселона има магична тема: бајки. Со тоа, ова реномирано авенија во Барселона ќе дојде многу различни "села" врз основа на приказните на многу сакана ликови како Пепелашка и Снежана на живот, спотнува имагинација на сите кои го посетуваат. За оние кои се во градот, кога ова волшебно настан се случува, ние препорачуваме да престојуваат во еден од многу централни апартмани во Барселона што ќе ви овозможи да останат во близина на сите на акција.

Shopping during Barcelona Shopping Night Од високо улица да мантили

Без разлика дали сте самопрогласената shopaholic или едноставно уживате во препуштање во некои од пофини работи во животот (секој еднаш во некое време), или дури и само би сакал да ги собереш зделка, на шопинг Ноќ Барселона 2012 година има нешто за вас. Од дизајнер етикети вклучувајќи Шанел и Тифани & Co до стилски креации на Зара и H & M, постојат повеќе од 70 продавници кои учествуваат во овој фантастичен настан, многу од кои ќе се нудат попусти, музика во живо и бесплатно шампањ. Што повеќе, ќе има бесплатна храна дегустации од некои од локалните ресторани и барови, вклучувајќи коктели и десерти. Yum!

Passeig de Gracia - Еднаш, многу одамна ... Shopping Night Barcelona

Овој познат улица во Барселона може да биде најдобро позната како дом на некои од најпознатите ексклузивни продавници во градот, но во текот на овој, една ноќ, Passeig de Gracia претвора во сцена директно од бајката. Со различни секции испружен долж овој исконски авенија, купувачите може да се изгуби во-помеѓу магијата на Пепелашка и Rapunzel, или да се маѓепсаа од страна на живо хор во приказната за А Божикна песна!

Fantasy Characters, Barcelona Shopping Night [Photo via Barcelona Shopping Night Official Facebook Page] Еден допир на фантазијата

Тоа не е сите продавница, продавница, продавница! Провери некои од овие настани, кои имаат само се додава на распоред:

  • С ВИП Пепелашка на Палау Роберт - Фото повик и некои божиќни песни за да го добиете во празничниот дух во 10:00!
  • Отворен Снежана Село - Храна дегустација област се наоѓа во центарот на Passeig de Gracia и Carrer де Provença. Buen Provecho!
  • Заспаната убавица - Пријави срамнети со божиќни песни меѓу плоштадот Каталунја и Гран Виа, додека "Заспаната убавица" се врши од страна на повеќе од 200 балетски уметници од училиште фрагмент балет!

Значи, зошто не се разменат дека Барселона турнеја карта за еден магичен бајка ноќ надвор, можеби би можеле дури и да се направи проектот на таа листа Божиќ, или едноставно да го расипе себе! Бидете сигурни да се провери од веб Барселона Референци Ноќен за листа на сите кои учествуваат продавници, како и целосен распоред на настаните!

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Сподели

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологијата. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Активности, настани, Насловна, Референци и обележани Обележувач на Линк до.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>