Велосипедизам во Барселона

Челик Магаре велосипедизам BCN

Барселона е толку возбудлив место за прошетка, а има толку многу одлични начини да го стори тоа! Од автобуски тури од главните атракции за џет-ски тури на крајбрежјето на прошетки на ветровитите улици готски населба е, има бескрајни заобиколува овој прекрасен град за да уживаат. Можеби еден од подобрите начини да се земе во сите глетки, од шарени Boqueria пазар на неверојатни Гауди архитектура, е на велосипед турнеја на Барселона. Велосипедизам нуди здрава и забавна варијанта од другите методи на транспорт во Барселона, а тоа е позелен начин да уживаат сите од врвот атракции каталонската престолнина е. Постојат тони на различни видови на турнеи и изнајмување на велосипеди за да изберете од, така сте гарантирано да се види точно она што го сакате, со знаење и помош на пријателска, искусни туристички водич. Што повеќе, овие велосипед тури се наоѓаат сите низ целиот град, што значи дека не мора да патуваат далеку од една од многуте станови Барселона во центарот да го најде вистинскиот турнеја за вас.

Еве само неколку од нашите омилени патувања велосипед во Барселона:

 

Fat Tire Bike Tours, Barcelona Масти Гуми велосипедизам

Слично како што сугерира името, Масти Гуми велосипедизам е компанија која нуди опуштено патувања низ градот додека се возела на врвот на некои многу добро платен седишта, осигурувајќи дека удобноста не е проблем како што ќе патува низ Барселона. Туристички водичи Дебелиот Гуми сакале да нудат историски информации за градот, кој не може да се најде на оние "типични патувања и како експерти Барселона, тие уживаат во соработката со клиентите и да одговори на сите прашања, без оглед колку е уникатен. Оваа тура е со цел да им понуди на мирен ден на pedaling низ градот, која создаде постојана шега меѓу вработените што оди, 'Ако се скрши на пот, тогаш се прави нешто погрешно. "

Ние укажуваат на "Барселона Град дневна турнеја, која трае околу 4 часа и ќе ве однесе во длабочините на готски населба, раскошната Ciutadella парк, инзворедниот Саграда Familila, Порт Вел, па дури и на плажа Барселонета. Во близина на крајот на турнејата, водичите спроведе задолжителен застане на "chiringuito (плажа бар), која им овозможува на посетителите можност да се дружат, да уживаат во чаша овошен sangria, или да се олади во Средоземното Море.

Долна велосипедизам Tapas Tour, Barcelona

Ако апетитот храна е повеќе на брзината ", тогаш ви се случува да го сакам 'Барселона Предјадења Велосипеди турнеја", од страна на Долна велосипедизам . Комбинација на двете најдобрите атракции и храна во Барселона ја прави оваа турнеја едноставно не може да го пропушти! На оваа турнеја ќе уживаат во морето на старата порта, метежот и вревата на Las Ramblas, и интригантна работата на Антони Гауди. Помеѓу овие големи знаменитости, ќе се скрши во еден од најдобрите предјадења ресторани во Барселона, каде што може да се обиде на различни видови на овие традиционални закуски залак големина!

Заинтересирани во спортот? Долна велосипедизам ви се опфатени. Обиди се со турнејата создаден специјално за фудбалски фанатици на кој ќе видите најинтересните атракции на Барселона, на различни фудбалски жариштата, и зачудувачки Камп Ноу фудбалски стадион, сите во 4 часа! На оваа возбудлива турнеја, вашиот англиски водич земено ќе ви ги даде сите детали во врска со надалеку спорт на фудбалот, како и историјата на ривалство помеѓу Бар CA и Реал Мадрид.

Hospital de Sant Pau Челик Магаре велосипедизам

Челична Магаре велосипед турнеја е совршен искуство за оние кои бараат повеќе "надвор од тепани песна" турнеја! Изгуби себе си како ќе се сопнуваат низ скриени скапоцени камења во Барселона со водичи, slinky или Катја, кои и двете се гарантира персоналните искуство што нема две тури се секогаш исти! Восхитуваат на болница де ла Дедо Кру з Сант Пау, познат по своите исклучителни архитектура, или неокласичен гробиштата на Поблену, кои всушност и не е толку страшно како што звучи. Некои тури дури и вклучуваат во трошењето време на некои локални, ридот барови или играње пинг-понг на плажа!

Со оваа компанија ќе се гарантира уникатно искуство, без разлика дали тоа да биде ѕиркаа во гроздобер продавници или дегустација на најдобрите куќа сирења во Барселона. Па што чекаш? Хоп на вашиот челик магаре и да видиме што е таму!

Овие се само неколку од многуте големи компании кои нудат патувања на Барселона со велосипед. Постојат голем број на други започнување тури низ градот им нуди содржини од приватни вози на ноќта патувања, и повеќето компании имаат повеќејазичен водичи да се грижиме за сите. Ако не сте во потрага за туристички водич, секогаш може да се изнајми велосипед во Барселона и да се истражуваат градот на свој темпо. На пример, Зелена Велосипеди Барселона ви дава можност да педалата околу градот за помалку од 2 € на час! Значи, дали ќе одлучите да се види градот на свој термини или нека водич ви го покаже патот, таму не не е изговор за да скокаат на седло!

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологијата. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Активности , Места и обележани , , , , , , , , , , . Обележувач на Линк до .

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>