Топ вегетаријански ресторани во Барселона

Тереза ​​Карлес Ресторан, Барселона

Со милиони посетители од сите страни на светот се собираат во градот секоја година, Барселона не е непознат за угостителство за различни вкусови. Од трендовски суши барови да типичен Каталонски ресторани служат до најдобрите во свежа 'mariscos (морска храна) и' carnes (месо), ресторани во градот заедно даваат една бескрајна листа на јадења подготвени да одберете вашиот вкус пупки. Но, ако сакате да го спарите Вашиот вино и Кава со нешто малку повеќе зелени, а потоа се подготвени да се откријат само неколку од многуте veggie камења расфрлани низ градот на Гауди. Тука сме да ви даде краток поглед на некои од нашите омилени вегетаријанска ресторани во Барселона ...

Sésamo

Sésamo Vegetarian Restaurant, Barcelona Ќе најдете оваа популарна зеленчук заеднички во близина на Mercat де Сант Антони. Овде исто така можете да ги собереш некои свежи состојки за вашиот вегетаријанска рецепти, треба да се одлучи да се готви вечера дома додека престојуваат во еден од многуте Барселона апартмани со целосна кујна.

Sésamo го чува едноставно со прикажување секојдневно промоции на таблата, со келнерот опишувајќи сите јадења, како ќе се земе вашето место, па да знаете точно што да очекувате од вашиот оброк. Кујната е воден од страна на талентирани Аргентинскиот готвач, кој сака да разговарате со клиентите пред да дојде на бар толпата. Нашите врвни зема вклучуваат вкусна печурка croquettes, аспарагус и сирење лазања и шпанската курва маринирани во Гинис. Yum!

Како да одам таму: Carrer де Сант Антони Abat, 52. Метро: Сан Антони (L2)

Сочно Џонс

Наоѓа во близина на базилика Santa María del Pi во историскиот готски населба, Сочно Џонс Juicy Jones, Barcelona чека оние во потрага по освежителен пијалок или целосна veggie оброк. Познат по своите свежо исцеден зеленчук и овошни сокови, Сочно Џонс нуди вкусна мени што не ќе се стави Дент во вашиот паричник. Од гаспачо (а врз база на домати супа со зеленчук, кој традиционално се служи ладно), да hummus, на индиската КАРИ, Сочно Џонс обезбедува голем избор на јадења за flavorsome вегетаријанска искуство!

Како да одам таму: Carrer del Cardenal Casañas, 7. Метро станица: Liceu (L3)

Biocenter

BioCenter, Barcelona На Biocenter сите ваши оброци се подготвени со 100% природни состојки и се направени со freshest органски одгледуваните производи во Барселона. Можете да изберете што би сакале да пробате од различни дневни менија со јадења како што тиква лазања и зеленчук колачи, или од вклучена кој нуди салати, варен зеленчук, и вкусна супа од денот. Вашиот вечера во Biocenter ќе се проследени со џез-музика и атмосфера лежерен, кои ви даваат совршен амбиент за одмор вечера во Барселона.

Како да одам таму: Carrer del Pintor Fortuny, 25. Метро: Liceu (L3)

Маоз

Само надвор од суета Las Ramblas, ќе најдете falafel рај наречен Маоз. Најпознати Vegetarian Restaurants in Barcelona како брза храна заеднички и популарни во други делови на Европа, како и во САД, Маоз се издвојува од остатокот од промовираше себеси како имаат 'Vegolution. Тимот на Маоз опишува vegolution, како начин да се донесе на луѓето околу концептот на вкусна исхрана ... без месо. Па, се чини дека се работи како ова место добива многу зафатен околу пладне со луѓето чекаат на ред за да добијат своите раце на еден од познатите falafels Маоз е. Исто така, нуди свежи сокови, помфрит и салата бар, Маоз се гордее со користење само на freshest состојки. Вегетаријанец или не, ова е популарна синџир што служи до брзо и здрава алтернатива во каталонската престолнина.

Како да одам таму: Carrer де Феран, 13. Метро: Liceu (L3)

Тереза ​​Карлес

Aubergine Cake, Teresa Carles, Barcelona Тереза ​​Карлес е скриено богатство и омилен меѓу оние уживање во ноќниот живот во Барселона. Наоѓа само надвор од централниот Плаза Каталуња, ова претпријатие е толку успешен што сега произведува сопствена марка на маслиново масло! Со големи делови по пристапни цени, Тереза ​​Карлес нуди софистициран вегетаријански јадења, кои се движат од домашна гаспачо, да авокадо и тиква салата, до рижото толку вкусен што лесно може да се конвертира дури и најпознатите стек-љуби-сè месојад за зеленчук. Со богата листа на вино, заврши со минатото на клиентите осврти на прекрасна 'vinos, оваа вегетаријанска ресторан е совршен за прекрасен вечера пред една ноќ на градот.

Како да одам таму: Carrer де Jovellanos, 2. Метро: Universitat (L1) или Каталонија (L1 или L3)

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Сподели

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологијата. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Барови и Ноќен живот, Дома, Ресторани и Храна и обележани Обележувач на Линк до.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>