Chiringuitos и плажа барови во Барселона

Барселона Chiringuitos и плажа барови

Значи сте презеле Гауди турнеја, направи место на шопинг во готски населба и скокна од кожата неколку пати во живите статуи на Las Ramblas. Значи она што е следно? Главата на одредување на брегот и го имате на маса во еден од многу плажа барови на Барселона, каде што можете да ја ослободат назад со освежителен коктел и уживајте во некои автентични шпански предјадења. Ако сте регрутирање на еден од многуте Барселона плажа станови, ќе се најдат овие летни жариштата десно на вашиот праг, како што може да се забележат сите заедно на прекрасните плажи на Барселона. Вие исто така ќе видите што тие доаѓаат во различни форми и големини, од типичен 'chiringuitos', на најголемата пабови и клубови во градот. Седнам за прекрасна оброк, ја задоволи вашата жед со неколку пијачки или едноставно да се разладите, сите со пенливи Средоземното Море како вашата позадина.

Chiringuitos Barcelona Chiringuito

Во топлите летни месеци chiringuitos на Барселона се омилени меѓу локалните жители и туристи. Во основа колиби кои се вградени на песок, овие барови се обично се наоѓа само неколку чекори од вода, обезбедување релаксирачки место за да се разладат во текот на денот, и страшни партијата сцена во текот на ноќта. Тие исто така нудат низа на пијалаци и закуски, од традиционални предјадења на некои од најдобрите морска храна во градот. Што повеќе, во зависност од chiringuito ке го одберете, може да се фати во живо диџеј сетови, масивни плажа партии, па дури и гледање на вашиот омилен летен спорт на големиот екран.

Тука, ние ќе ви даде вкусот на некои од најпопуларните chiringuitos во Барселона, како и неколку од нашите омилени плажа барови и клубови ...

Princesa 23

Princesa 23 Beach Bar, Barcelona Кој се наоѓа во средината на плажа шеталиштето Барселонета, Princesa 23 е еден од најпопуларните chiringuitos во градот. Со речиси истото мени, како негова главна ресторан во Ел Борн, Princesa 23 служи до некои прекрасен јадења што го прави одлично место за да го зграби некој ручек во сенка за време на вашиот ден на плажа. Но, не заборавајте дека пијалаците! Ова место нуди класичен коктели по разумни цени. Препорачуваме да запирање од страна, по 07:00 да ги искористат предностите на нивните намалена caipirinhas и mojitos.

Како да одам таму: Carrer де Guiter, 61. Земете Метро L4 да Ciutadella / Вила Olímpica и шетаат по плажа во спротивна насока од хотелот W.

Шоко

Шоко е еден од најпознатите ноќни клубови Барселона, и ќе го најдете во право на Shôko Barcelona плажата во Порт Олимпик. Оваа локација овозможува прекрасен поглед на Медитеранот, додека има вечера или само уживање во неколку пијалаци. Шоко испорачува асортиман на коктели, во прилог на вкусна храна варира од Европскиот да азиски кујни. Ноќен клуб е познат по своите диви забави со светски познати диџеи врти тука редовно. Предлагаме да се движи надолу околу 10:00 за голема вечера и време да се релаксира пред добива започна партијата.

Како да одам таму: Passeig Маритим де ла Барселонета, 36. Земете Метро L4 (жолтата линија) да Ciutadella / Вила Olímpica.

Icebarcelona

Icebarcelona, Barcelona За ноќ еден-на-еден вид надвор, со главата надолу на Icebarcelona. Чудно е доволно, ова мраз бар се наоѓа само на неколку чекори од плажа, па на жешкиот летен ноќ тоа го прави за одлично место за да се олади. Да се ​​задржи на мраз замрзнати, пречката се чува меѓу -2 ° C и -10 ° C, па секој покровител е претставен со топол зимски капут и ракавици по влезот. За целосно искуство, имате своја пијалок (служи во чаша со мраз се разбира) и седнете на една ликвидација замрзнати Parc Güell стил клупи.

Како да одам таму: Рамон Trias Fargas, 2. Земете Метро L4 (жолтата линија) да Ciutadella / Вила Olímpica.

Xiringuito Escribà

Наоѓа на прекрасните плажа Богател, Ел Xiringuito Escribà служи у Xiringuito Escribà, Barcelona Па вкусни преземе во врска со типична медитеранска кујна вклучувајќи и некои вкусни свежи морски специјалитети. Совршен за летото јадење, овој бар-ресторан испорачува кул коктели со вашиот оброк, и се наоѓа на една од trendiest плажи во Барселона. Бидете сигурни дека заштедите простор, по вечера, бидејќи ова место е познато по својата десерти! Препорачуваме да се обидува на paella пред препуштање во парче од еден од своите неверојатни домашни колачи.

Како да одам таму: Avinguda дел Литорал, 42. Земете Метро L4 (жолтата линија) да Ciutadella / Вила Olímpica.

Ел Boo

El Boo, Barcelona Оддалечува од зафатен Барселонета плажи, ќе најдете Ел Boo. Познат како еден од hippest плажа клубови во Барселона во моментов, ова место е многу популарен меѓу локалното население. Лоцирана на мал столб меѓу плажите Мар Бела и Нова Мар Бела, ова е идеално место да се опуштите со Средоземното Море и да уживате во пијалок или два. Ние препорачуваме да се резервираат на еден од нивните ВИП кревети или hammocks, така што навистина може да се разладите во стил.

Како да одам таму: Espigó де Бач де Рода, 1. Земете Метро L4 да Poble Ноу.

Mochima Барови

Решетките Mochima може да се најде и на Мар Бела и соседните Нова Мар Mochima Beach Bar, Barcelona Бела плажи. Уште еден голем хит со локалните толпата, Mochima chiringuitos обезбеди асортиман на вкусна ужина и некои од најдобрите коктели на брегот Барселона. Препорачуваме да се упати таму на неделата вечер за еден од нивните слободни плажа партии со живи диџеи.

Како да одам таму: Мар Бела и Нова Мар Бела Плажи. Земете Метро L4 да Poble Ноу.

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Сподели

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологијата. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Барови и Ноќен живот, Дома, Ресторани и Храна и обележани , Обележувач на Линк до.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>