Најдобар Брод тури во Барселона

Барселона брод патувања

Барселона нуди стотици начини да се види градот, секое уште еден забавен и интересен отколку минатата година. Со автобуски тури, прошетки, па дури и чоколадо патувања, постојат многу уникатни патувања и екскурзии овозможувајќи ви да се земе во глетки на каталонскиот главен град од сите различни агли. Но, како што на жешките летни месеци се врати повторно во градот, посетителите може да сакате да се погледне за нешто малку повеќе освежувачки. И што подобар начин да се разладат отколку од уживање убав бриз одборот брод турнеја?

Без разлика дали тоа е едноставно семејството прошетка сте по, или на целиот ден алкохол крстарење, постои брод турнеја во Барселона за секого. Плус да резервирате лесно на интернет (многу станови Барселона обезбеди бесплатен Wi-Fi конекции) или со главата надолу на пристаништата на Барселона да ја резервираш твојата самото место и да имаат разговор со водичи за токму она што да очекувате од вашиот пат!

Подолу ќе ви даде само неколку од нашите омилени брод тури во Барселона!

Животот во Брз Лејн Barcelona Speed Boat Tours

Ако уживате во малку авантура тогаш ова патување има вашето име на неа! На Х -Ma х Sp ЕЕД прошетки со брод ќе ви овозможи да се вклопуваат на смирување природа на морето со возбудата на брод брзина. Педесет минути турнеја започна со до-внимателно со огромен рибарска флота Барселона и некои од многуте супер јахти кои ја пополнуваат пристаништето Порт Вел. Потоа ќе се преземат преку Порт Олимпик за некои неверојатни погледи на градот, завршувајќи со јамка околу Порт форумот. Покрај своето кратко време бегство, оваа турнеја е сигурно да ги задоволи вашите потреби за брзина. На одмор во Барселона со пријателите? Оваа Барселона брод турнеја, исто така, располага со големи групи и приватна повелби!

Капетан свој брод турнеја

Sailing Yachts in Barcelona Што може да биде подобро од учење да плови на брановите на спектакуларниот Средоземното Море? Барселона едрење патување на посетителите им нуди два часа пловидба екскурзија заедно убава крајбрежје на градот. Еве, ќе се изучуваат основните техники пловидба од обучен инструктор по англиски, а земајќи во пределот на Барселона Порт Олимпик. Не заборавајте да се мијат Надолу вашиот нов резултат вештини со дополнителна чаша Кава!

Ако веќе сте искусен морнар, се некои пријатели, заедно и со главата надолу на брегот. Потоа, можете да се регистрирате на чартер свој едрилица за неколку часа со Барселона на хоризонтот BCN. Под водство на професионални капитенот, се врти како капитен на брод додека други одат надвор за капење или фати некои зраци на палубата. Можете дури и може да се изнајми јахта, моторен чамец, катамаран или џет ски: има по нешто за секого! Значи, не се пропуштаат оваа можност за неверојатно доживување пловидба.

Барселона Алкохол Патувања Barcelona Booze Cruise

Ако сте во Барселона на елен или кокошката се направи, па дури и ако сте само сакаат да се забавуваат, тогаш не може да го пропушти овој брод турнеја. На Барселона чамец партија од Стоук Патување поставува плови три пати неделно, со патувања кои се движат од два до три часа фиеста на одборот. Изберете вашиот пат од три различни, забава исполнета партии: Boozey четврток, шпански сабота со вкусен paella, и BBQ Денови во сабота и недела. Бидете сигурни дека за да се дојде жеден бидејќи секоја крстарење одликува со отворен бар спакувани полн со пиво и sangria. Исто така, ќе се најде на вградениот диџеј испумпување на песни, подготвена за да танцуваат на ден далеку на Мед. Што повеќе, на партијата продолжува кога ќе се вратат на брегот, како вашиот билет доаѓа со слободен влез клуб и намалена пијалаци! Само не заборавајте да пиете одговорно!

Со вкус на Каталонија: Вино Земање брод патувања

Boat Wine Tours Barcelona Меѓу многу од голем број светски познати придонеси Каталонија се нејзините истакнати вина. Orsom Барселона нуди различни опции на брод патувања во Барселона, секој од нив ќе се презентира со прекрасен поглед на градот. Orsom е дегустација Круз, сепак, е единствената тура да се комбинираат и двете од овие страшни каталонски атракции. Ова е еден од еден вид екскурзија ви овозможува да преземе во блескави брег на Барселона, додека професионална сомелиер ве води низ неверојатна дегустација на некои од Шпанија повеќето прекрасна вина. Вкусот на производи од познатиот Риоха и Penedès региони, во прилог на некои од поновите производство на вино области. Одлично за групни патувања, на оваа турнеја е достапна само за приватна чартер, но не заборавајте да се јавите пред да книга.

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологија. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Активности, Барови и Ноќен живот, Настани и обележани Обележувач на Линк до.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>