Примавера Звук фестивал 2012 во Барселона - на 5 дневниот Музички Фиеста

Примавера Звук фестивал Барселона

Барселона, една метропола најдобро позната по својот неверојатен уметност, интересна историја и каталонски култура, се подготвува за 12-тиот годишен Примавера Звук фестивал приближува. На фестивалот, кој ќе трае од 30 мај-ти јуни 3-то, гордо се спонзорирани од страна на Сан Мигел. Почитуван како 'задолжително за секој љубител на музиката ", Примавера Звук е еден од само музички фестивали кој обезбедува секој музички непце ќе бидете задоволни со еклектичен микс движат од поп и рок, го подземниот тенденции.

Знак за сите вкусови

Примавера Звук фестивал беше голем хит во Барселона од нејзиното прво издание во 2001 година, поставување на лента високо во годините што следат. Оваа година, вистински да се формираат, на листата на бендови спремни да го направат е сигурно да се молам. Причината за успехот на концертот навистина може да биде неверојатен износ на легендарните бендови кои се појавува на сцената во текот на годините. Таквите ѕвезди вклучуваат сака на Pixies, Sonic Youth, Portishead, Arcade Fire, Моето Крвава вљубените, Франц Фердинанд и на Вајт Страјпс. Како формација продолжува да расте, овогодинешниот фестивал е сигурен да биде уште еден незаборавен настан.

слика од last.fm

слика од last.fm

Мислете на себе си како Muso? Тогаш сте во за лекување како легендарниот бенд, The Cure, потврди дека тие ќе бидат headlining шоуто на 1 јуни во невиден двочасовен сет, кој ќе се состои од песни од сите четири албуми, вклучувајќи ги и "Желба", албумот кој го слави својот 20-годишнината на оваа година.

И, ако тоа не е доста музика за да ги ушите, можеби може да се претпочитаат инди-алтернатива домородци Вашингтон, Смртта на кабината за Cutie, или шкотски пост-панк бенд преродба, Франц Фердинанд. Уметник многу фанови се исто така возбуден за да види што е Руфус Вејнрајт, познат по својот жанр се состои од звуци под влијание на рок, опера, театар, драма и филм.

Петдневната Музички празникот

слика од go-mag.com

Реј-Бан-Y-Примавера-sound_no__11570 Со таква мешавина на различни уметници на екранот, тоа треба да биде никакво изненадување што фестивалот планери очекуваат околу 100.000 концерт-посетителите низ две главни локации во Барселона: Parc del форум, во соседството Poble Ноу, и Триумфалната Triomf.

Примавера Звук 2012 ќе трае пет дена, и се додека можете да се одлучат за еден дневен помине, достапни за четврток, петок и сабота во 75 €, вие само може да преферираат купување на комплетната цена на билетите за околу 190 €; една мала цена за искуство фестивал сте сигурни да се богатство за остатокот од твојот живот. За повеќе информации за локалите или билети, посетете ја веб страната Примавера Звук фестивал, и да се види постојано ажурирање на изведувачите, проверете Фејсбук страница на фестивалот.

слика од last.fm

слика од last.fm

Ако се мисли на насловот на оваа година диви настанот, што ќе најдете многу на Барселона апартмани во близина на двете локации, како и станови на плажа, каде што може да се направи поголемиот дел на пролет сонцето на вашето патување, исто така. Не заборавајте да книга влезници однапред да избегнете разочарување, бидејќи оваа година на Примавера Звук фестивал е наместен да биде еден од најдобрите досега!

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологијата. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Активности, настани и обележани Обележувач на Линк до.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>