Подготвен, Сеп, GoCar Барселона!

GoCar Турс Барселона

Подготвен за незаборавен турнеја на Барселона си? Воведување на: GoCar Турс. Даде нозете добро заслужена пауза и да се истражуваат на каталонскиот главен град на нов начин. Со своите конвертибилни стил блузи, овие автомобили се идеални за град авантура, и ќе бидете во можност да се чувствуваат топлиот Барселона сонце на твоето лице како да ги откриете сите само на она што овој медитерански метропола има да понуди.

Што е GoCar?

GoCar е уникатен, компјутер- GoCar Tours Barcelona Sagrada Familia водени возило кој е програмиран да ти кажам сите за градот, како што zip низ улиците од врвот Тибидабо сведува на плажа Барселонета. Идејата зад GoCar е за вашите посетители се доживее целиот град во еден ден, на свој темпо, запирање на патот, каде и да се чувствуваат наклонети.

Автомобилот е изработена за потребите на 2 лица во просторот во багажникот за екстра торби, пикник кошница или што било друго што е потребно за совршен ден надвор! GoCar нуди различни различни тури со сите главни запира на патот, вклучувајќи ремек дела на Гауди и Камп Ноу. Меѓутоа, ако сакаш да, можете да турнеја на градот на свој, и кога ќе се сопнуваат низ значаен сајт, автомобилот ќе ви каже интересни факти и приказни! ГПС во автомобил секогаш знае каде сте, за да се избегне добивање на изгубени.

GoCar за секого

GoCar Tours Barcelona

Автомобилот е програмиран да се зборува во 6 различни јазици: англиски, македонски, шпански, француски, италијански и германски јазик, се осигура дека сите посетители од целиот свет можат да уживаат на турнеја. Постојат повеќе од 50 локации во собата во базата на податоци на компјутерот, сите планира да испорача историски факти, а некои од нив со хумористични пресврт. Со личноста на сопствените, ќе падне во љубов со овој автомобил во чукање на срцето!

Со цел да се изнајми GoCar, возачот мора да биде 21 години или повеќе, со валидна возачка дозвола е. На GoCar е обвинет од страна на час, почнувајќи со исплата за првите два часа, а потоа дополнителни трошоци за секој дополнителен час.

Пробате нешто различно на вашиот пат и Барселона изведува GoCar турнеја! Продавница за изнајмување е централно лоцирана само надвор Виа Laietana на С / Freixures 23 Bisbajos. Започнете го денот во близина на плажа и да зумирате на вашиот пат до целиот град учење сè за убава Барселона. Можете дури и да останат во еден од многуте Барселона плажа станови, само една кратка прошетка од најдобрите туристички жаришта во градот!

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологијата. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Активности, Транспорт & Услуги, Патување и распусти и обележани Обележувач на Линк до.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>