ФК Барселона - искуството на Ноу Камп

Барселона на Ноу Камп - предвидената нов стадион

Ако сте меѓународен спортски љубовник, шансите се сте слушнале за Барселона. Како една од првите фудбалски клубови во Шпанија и Европа, екипата на Барселона има некои од најдобрите фудбалери во светот, вклучувајќи ги и трикратен победник Ballon d'Or Лионел Меси.

Привлекување на фудбалски навивачи од целиот свет, на стадионот FCB - Камп Ноу - е најголемиот фудбалски стадион во Европа. Со капацитет од речиси 100.000 луѓе, таа изнесува неверојатни 48 метри висока, и може да се види од сите страни на градот. Да се ​​добие целосна искуство на ФК Барселона, по надлетувањето на Камп Ноу е мора. Искуство на Камп Ноу зема посетители на патување низ основи, музејот и мултимедијални област. Тука може да внесете го players' менување на собата, да учат за историјата на клубот, и да видат сцени од некои од најпознатите неверојатни резултати некогаш да се одржи во фудбалската историја. Прочитајте, за во нашата Барселона Туристички водич за да дознаете зошто не можете да ги пропуштите посета на стадионот FCB на вашата посета на каталонската престолнина ...

Mes que un клуб

Прва атракција во искуството на Ноу Камп е музејот. Еве, навивачите ќе се запознаат со комплетната историја и вредностите на Барселона кои го прават тоа mes que un клуб (повеќе од клуб). Екранот случај на трофеи придружуван од историите на играчи, статистика и титули, е само почеток на интерактивна турнеја. Сместен во музејот е фасцинантна 8,5 метар екран на допир кој им овозможува на гостите да пристапите до уште повеќе историски информации за клубот: поранешни претседатели, менаџери, членови, Фондацијата, и многу повеќе.

Барса, Барса, Барса!

Следна на листата е мултимедијален простор каде FCB обожаватели ќе имаат можност да се доживее некои од најпознатите неверојатни моменти во историјата на club's. Мултимедијални област содржи три LCD телевизори и голем 35 метри екран, сите повторување триумфално цели, магични моменти, и стравопочит-инспиративна слики на клубот. Во меѓувреме, типичниот звук на Камп Ноу и химната на Барса ќе биде ѕвонење во ушите, давајќи навивачите шанса да се доживее атмосферата навистина возбудливо натпревар. Исто така, постојат две различни маси интерактивен екран на допир, туристите можат да се движите низ да уживаат повеќе од магијата FCB.

Камп Ноу Искуство

Гостите кои учествуваат во Искуство Камп Ноу, исто така, ќе имаат можност да го посетат различни делови на стадион кој се недостапни за јавноста. Неколку постојки на патот вклучуваат соблекувалната, претседателскиот кутија, притиснете го прозорецот, на прес-конференција, тунел players' и спектакуларен поглед на теренот од резервите. Турнејата завршува во просторот за одмор кој има слика можности агол, храна, пијалоци, и шопинг.

Корисни информации за посетители

Турнејата Камп Ноу е отворена од април до октомври, 10:00-19:00 и 10:00-05:30 текот на остатокот од годината. Во неделите и на државните празници, сепак, турнејата е достапна само 10:00-01:30. Турнејата часа на натпревар дена може да се разликуваат во зависност од времето на закажаната средба. Билети за Искуство Ноу Камп може да се купи тука, а има и специјални цени за групи од 20 или повеќе.

Камп Ноу е лоциран на Calle де Аристидес Maillol. Да се ​​дојде до стадионот, посетителите можат да ги преземат за да се L3 Метро станица Палау Reial и одиме 3 блокови надолу Carrer де Марти јас Franquès, или да преземе панорама L5 да Collblanc, и шетаат за 5 минути од таму. За оние кои би сакале да се вози, има и бесплатен паркинг во стадионот до еден час пред почетокот на натпреварот.

Ако сакате да се биде меѓу сите акција и искуство во живо фудбалски натпревар, секогаш постои можност за купување на ФК Барселона натпревар на билетите за домашните натпревари на Камп Ноу. Во секој случај, на стадионот на Барса е сајт дефинитивно вреди да се види за време на вашата посета на Барселона. Покрај тоа, постојат многу Барселона апартмани лоцирани низ градот се возат само кратко метро далеку од стадионот, со што се менуваат лесно и незаборавно искуство.

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Сподели

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологијата. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Активности, Насловна, Места и обележани Обележувач на Линк до.

3 Responses to ФК Барселона - искуството на Ноу Камп

  1. Маџид вели:

    сакам Барселона

  2. опиум BCN вели:

    Здраво. Ги открив вашиот блог користење на MSN. Што е исклучително добро напишана статијата. Ќе бидете сигурни да го обележувачот и да се врати за да дознаете повеќе на вашиот корисни информации. Ви благодариме за пост. Јас дефинитивно ќе се врати.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>