Барселона - Сепак најкул место за посета во Шпанија

BeCool Барселона

Барселона, благодарение на своите импресивни наследство и прекрасно сочувана архитектура и уметност, е многу популарна одмор самото место за долго време. Но, како и многу други одлични дестинации, стана жртва на сопствениот успех.

Она што се смета од страна на кул една генерација, најверојатно, ќе биде отфрлена од страна на следниот, и за многу млади луѓе има бавни впечаток дека најславни на Барселона беше и го нема. Малку ли тие знаат енергијата и издржливоста на овој фасцинантен град, кој е полн со музика, култура и ресторани кои се обезбеди тоа е уште најкул место за посета во Шпанија.

Проверат што е кул во Шпанија во моментов, со резервација летови до Барселона во 2012 година и да бидат сигурни да работат на вашиот пат низ нагласува наведени во Библијата на стил, LeCool Барселона.

Не стресот за немање доволно пари за вашиот црн кафиња и доцна во ноќта клабинг кога ќе одам таму. За среќа, да биде популарна дестинација дека е, секогаш има и голем број на евтини летови до Шпанија, Барселона и Жирона, таа особено преку Рајанер.

Кул клабинг

На клубска сцена во Барселона е доволно различни за да се биде секогаш на десната страна на кул. Справување со револвинг фиеста на дрско именуван BeCool за вкусот на сè, од инди за поп или да добијат супер испотени во Ла Макарена каде што може да се очекува недостаток на простор, но многу андерграунд хаус и техно. И ако сте во посета во текот на летото, на Mac Арена Мар Beach клуб не треба да се пропушти.

Предвремени улична уметност

Сакајќи можете да добиете вашата доза на култура, без да се движите друга продавница галерија подарок? На улична уметност што ќе најдете во Raval има тенденција да биде од висок квалитет. Заборавете означување и мислам на отворено уметнички дела, и еден ден помина Анѓелковиќ и кршење нив е одличен лек за вашиот типичен туристичка патека. Сепак, ако сте во соседството, тоа е добро вреди одјавувањето Музејот на современата (MACBA) премногу.

Гроздобер кул

Да се ​​биде кул, не е секогаш за се тресне до датум, а сите знаеме моќната повлече на некои пристојни ретро. За гроздобер вкус на Барселона најдобар, бидете сигурни да се прошета одредување Carrer де ла Риера Baixa во Ел Raval каде што ќе најдете на пасивно рекорд продавници и бутици идеални за подигање малку минатото шарм.

Третираат да се јаде

Тоа е во кул кафулиња, барови и ресторани кои ќе најдете на мнозинството hipsters корне назад и Барселона се фер неколку можете да изберете. Особено моменти мора да биде американскиот инспириран Аполо Вечера во Вила, кој служи на фузија на американско-шпански храна до доцна во ноќта, како и избор на премија коктели. Пробате малку германски шик во На Кафе на Passeig Сант Џоан или тестираат некои од најдобрите слатко задоволство во светот во Mandarosso Pastis за општа Алварез де Кастро.

Изнајмување на еден од многуте централна апартмани во Барселона, во близина на најкул места во градот.

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Сподели

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологијата. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Барови и Ноќен живот, Патување и распусти и обележани Обележувач на Линк до.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>