La Calçotada - најголема каталонски Кромид фестивал

Calçots со Romesco сос

Веќе постојат во Барселона и во Каталонија денес многу чудно прекрасни традиции, од панталони-намалувањето Божиќ caganer на оган-мавтајќи ѓаволи на correfocs, но од сите нив, на Calçotada е дефинитивно една од најпознатите вкусни. Собрани во текот на зимската сезона и во март, пролетта кромид-како Calcot се ужива од страна на туристите и локалните жители во регионот, со нагласување на најголемата сите-ти-да се јаде фестивал наречен Calçotada доведување на месец Јануари до близок.

Потекло

Не постои вистински Calcot за превод на англиски, само дека тоа е долг кромид, сличен на праз или scallion, туку помалку луковичен. Се вели дека за прв пат биле култивирани во Валс, Тарагона страна на еден фармер по име Канали де Benaiges, во 19 век. Оттогаш Calcot стана популарен оброк во masias (farmhouses-претвори-ресторани) од целиот јануари до април. Тие понекогаш може да се види и во рестораните на Барселона, иако повеќето типични начин да уживаат во Calcot е во calçotada.

Calçotada

А calçotada е фестивал со кој на луѓето од целиот одреден град се собираат да се готви и проголта овој вкусен кромид, со многу локални жители се причестиме во сите-ти-да се јаде натпревари. Најпознатите calçotada во Каталонија, ќе се одржи во Валс во последната недела од јануари. Оваа година манифестацијата ќе се одржи на 29 јануари и ќе видите масите на calçots се barbecued, потопени и ги проголта.

Традиционалниот начин да се готви Calcot е на скара, знак-скара кромид додека внатрешноста е помек и подготвени да уживаат. Тогаш поцрнети листовите се тргна и Calcot е натопена во salvitxada или romesco сос со лук, пиперки, ореви и маслиново масло, пред да бидат фрлени во устата, во меч-голтање модата. Секако ова е неуредна процес, со што употребата на елечиња е општоприфатено, ако не е неопходно.

На calçots обично се испија со придружба на црвено вино, послужени директно во устата од porrons: еден вид на долга spouted стакло. По calçots се готви, на различни месо и леб се уплатуваат на скара и снимки на ликер мијат Надолу оброк. Како за натпревари на исхрана - тоа не е невообичаено да се види од неверојатни 200 calçots се консумира во 45 минути!

Искуство

Ако доаѓате до Барселона зимава ќе имаат можност да се обиде calçots во многу ресторани низ градот. На пример, Балмес / Rosselló бистри се наоѓа во област Еихампле на градот и нуди calçotada сет мени за 24 €.

Сепак, ако сакате да добиете повеќе екстремни кромид поврзани фестивал искуство, главата до Тарагона на 29 јануари за Гран Феста де ла Calçotada во Валс. Можете дури и да останат во еден од многу централни апартмани Барселона, земајќи еден ден патување до местото за фестивалот, како Renfe возови работи од Барселона да Валс на денот. Немој да заборавите да го земете некои здив ковачници на пари!

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологијата. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Активности, настани, Ресторани и Храна и обележани Обележувач на Линк до.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>