Нови Year's Ева во Барселона 2011

Fin de Año en Барселона

Дали сакате да се доживее нови Year's Ева како тебе никогаш не се има и пред тоа? Посетите Барселона во декември да учествуваат во една од највеличествените настани на годината и да се доживее нов Year's Ева никогаш нема да заборавиме. Оваа сезона, Барселона нуди по нешто за сите оние кои сакаат да го прослават доаѓањето на 2012 година, од семејства, за да парови, на оние кои сакаат да се забавуваат тешко, има многу на избор за прослава на Нова вашиот Year's Ева во Барселона.

Традиции

Тоа е типично во Шпанија за семејства и пријатели да го прослават Нова Year's Ева заедно во своите домови до по полноќ, пред да се пресели на својата партија на избор. Исто како и во многу други градови, кога на часовникот штрајкови полноќ, на црковните ѕвона во Барселона ќе свири 12 пати. Но, there'sa пресврт. На секој ѕвончиња, мора да се јаде грозје, секој од нив да ви донесат среќа во текот на следната година. Грозјето претставуваат 12 месеци пред вас и се вели дека ако јадете 12 грозје во рок од 12 заѕвонува, било сакате долго за да биде доделена. Звучи лесно? Па, тоа е потешко отколку што звучи!

Ако не сте подготвени да се забавуваат во ноќта, а потоа читаат на за само некои од многуте активности можете да уживате. Но Немој заборавајте да доживее уште една традиција, по сето тоа завршува: churros един чоколадо! Уживајте во овие жешки крофна стил третира потопени во некои дебели топло чоколадо - на крајот, на фантастична вечер!

Еве неколку возбудливи опции да изберете за вашиот нов Year's Ева прослави во Барселона оваа година ...

Прослават Звук

Ако сте љубител на класичната музика, шеф на познатиот Палау де ла Музика Catalana да ја прослават Нова Year's Ева со концерт на. Оваа година, прекрасен концертна сала ќе биде домаќин на Гран Концерт на Слоновата Секое Ноу во кој најмногу убава оркестар и балетски дела од Јохан Штраус помладиот За повеќе информации за местото и како да се купат билети посетите http://www.palaumusica.org/.

Плажа баш на Шоко

Шоко клуб дефинитивно знае како да го прослават Нова Year's Ева со стил. На all inclusive билет за вечера, отворен бар и прекрасен подиумот чини 140 €. Можете да се забавуваат додека сонцето доаѓа до како овој клуб, исто така, нуди многу разновидна амбиент, го менува својот новогодишната тема во текот на ноќта за да се демонстрира дарба на Њујорк, Лондон, Москва и на Канарските Острови. Други случува плажа партии вклучуваат оние на Опиум Мар, Sotavento и Carpe Diem.

Автентична Шпанскиот искуство

Во прилог на сведоци неверојатен поглед на градот на Монџуик, обидете ресторан Ел Tablao де Кармен на познати Барселона ридот за Фламенко Нов Year's Ева. Цените на билетите се 140 €, кои вклучуваат вечера и фламенкото шоу и може да се резервира на интернет на нивниот официјален веб-сајт. Ако фламенко танц не е вашиот стил, или сте во потрага за повеќе прифатлива опции, Монџуик уште нуди некои од најдобрите партии оваа Нова Year's Ева во својата област Poble Еспањол.

Ако вашиот одмор во Барселона се протега во Нова Година, а потоа не пропушти уште една автентична шпанската традиција. 5 јануари-та, Барселона ќе го прослават доаѓањето на тројцата мудреци цареви со фантастичен парада која го презеде на улиците на Барселона, прикажување шарени плови, музика, светла, слатки и многу повеќе!

Барселона се познати за мене еден од најдобрите места во Европа за да ја прослават Нова Year's Ева, така да внимавате за многу, многу повеќе настани се случува на 31 декември во каталонскиот главен град. Изнајмување на еден од многуте станови Барселона е одличен начин да се вклучат во оваа year's прослави, како што може да се вратиме на традиција на јадење дома со пријателите и семејството во свој стан, до полноќ, пред преземањето на градот за партијата на вашиот избор. Особено, изнајмување на плажа стан во Барселона ќе ве остават близок со сите акција додека ви даваат со величествен поглед на огнометот на Средоземно Море.

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Сподели

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологијата. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Барови и Ноќен живот, настани, Ресторани и Храна и обележани Обележувач на Линк до.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>