Референци Ноќен Барселона 2011

Барселона Референци Ноќен

Спремете се за вториот годишен трговски ноќ во Барселона!

Среда 30 ноември, со главата надолу до големото Paseo de Gracia и соседните улици, за шопинг искуство на својот живот. За една ноќ само одбрани продавници ќе остави вратите отворени до 01:00, привлече во клиенти со третира како што се бесплатни шампањ и слатки, како и голем број на специјални понуди.

Инспириран од Вог Меѓународен Fashion's ноќ надвор, настанот повторно има намера да започне шопинг Божиќ сезона со страшен тресок. Минатата година, на шопинг Ноќ Барселона привлече над 10.000 луѓе - но тоа не е само ограничен на зависни од тоа. Жалбите на настанот за да оние кои бараат да се одредат Barcelona's ноќен живот, кујна, креативна уметност и музика, како и мноштво празничните активности, ќе се одржи во текот на вечерта. Од улични концерти на храна дегустации, во оваа прилика е фантастична можност за локалните жители и туристите, така да имаат малку забава и да се доживее некои каталонски култура.

Многу европски брендови, ќе учествуваат во овој фантастичен настан како што Loewe, Сваровски, Емпорио Армани и Ескада, како и неколку високо-улица продавници, како што Bershka, Зара и Бенетон. Хотели, барови, ресторани и некои од најпознатите туристички атракции во Барселона ќе се приклучат во свеченостите со посебни промоции. На пример, многу од Barcelona's најексклузивните хотели ќе биде домаќин партии и Gaudí's Ла Pedrera ќе биде отворена за јавноста до раните утрински часови!

Покрај тоа, некои познати лица ќе се посетуваат овој свечен ден, вклучително и познати македонски готвач Карме Ruscalleda, кои понудија дегустации на нејзиниот класици минатата година. Во истата област, исто така можете да очекувате да видите квалитет на производи, и многу повеќе гастрономските задоволства.

Се подготви за магично искуство полн со добра забава, одлична храна, па дури и подобро да се занимава. И правење на Барселона Референци Ноќен уште поспектакуларни ќе биде пресвртница за на city's Божиќ светла истата таа ноќ!

Ако би сакале да присуствуваат на Трговскиот Ноќ Барселона, престојуваат во еден од центарот на градот во близина на Барселона апартмани Paseo de Gracia ќе ве остават близок со сите акција, и само една кратка прошетка од дома кога сте'shopped'til ви падна. "Ако сакате нешто малку потивок, постојат многу други апартмани во Барселона на располагање, па Немој заборавајте да се провери од специјални понуди на Барселона стан на интернет за најдобра цена!

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологијата. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Настани , Референци и обележани , , , , , , , , , , . Обележувач на Линк до .

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>