Топ Настани во Барселона - ноември 2011

Есен Барселона

Барселона е возбудлива и паметен место да биде во ноември годинава. Од музички фестивали на вештерките прослави, постојат стотици причини да ја посетите овој прекрасен град во есен. Подолу на листата на само неколку од нашите омилени настани во Барселона да гледаат напред кон овој ноември!


Салон Náutico - Barcelona's Меѓународен саем на бродови ја

Ги повикува сите морски ентузијасти! Од 5 ноември до 13 ноември во Барселона ќе биде домаќин на годишниот Меѓународен саем на бродови ја и оваа година да се биде својата 50-годишнина. Ова е најголемиот саем од ваков вид во Шпанија и еден од најважните во Европа, со повеќе од 180.000 луѓе кои присуствуваа на минатата година. Во текот на саемот, гигант јахти ќе бидат демонстрирани и различни брендови ќе ги прикаже своите производи на јавноста. Професионалци ќе се прошират својот бизнис мрежа, како и оние што се сметаат морето фанатици ќе имаат можност да се сретнат професионалци во индустријата. Покрај тоа, во текот на неколку денови од шоуто, јавноста може да учествува во различни активности како што се сурфање на ветер, џет ски, и кајак. Остане во еден од прекрасната плажа апартмани во Барселона и Немој да пропуштите од она што ќе биде фантастично шоу. За повеќе информации за салонот Náutico посетите официјалната веб-страница.

Како да одам таму: Метро L4 - Барселонета

Voll Дам де џез фестивал

Со 2011 година по повод одбележувањето на 43-та џез фестивал на Барселона, ова е секако еден настан да не се пропушти! Нудат над 38 концерти во секоја од Barcelona's најпопуларните сцени, на фестивалот ќе биде во тек со времето ноември се враќа околу. Фестивалот започнува во крајот на октомври и ќе трае до почетокот на декември. Бендови и уметници доаѓаат од целиот свет за да се игра и споделување на нивната музика со градот на Барселона. Иако конечната сет-листа се уште не е пуштен на слобода, на фестивалот не само што ќе се емитуваат на некои од најдобрите џез во Барселона, но, исто така ќе ви овозможи лесно да ја посетите многу важни места и атракции на Барселона. Остане во еден од центарот на градот Барселона апартмани и доживее овој неверојатен настан! За повеќе информации посетете http://www.theproject.es/en/global/index.php.

Како да одам таму: Метро L3 - Passeig de Gracia

Ноќ на вештерките на PortAventura

Ноќ на вештерките е совршено време за да ја посетите на фантастичен тематски парк во близина на Барселона. Со специјални попусти на вештерките, PortAventura caters на плашлив традиции знаеме толку добро со вози, тури и емисии специјално дизајнирани за свечености. Ќе се одржи од 24 септември-ти ноември на 20-ти, паркот е многу помалку отколку што е гужва во текот на летото, а улиците се полни со жедните за вампири, гоблини и вампирите. Иако навидум застрашувачка, паркот е дете пријателски, со блескав тикви поставата на улица, куклени претстави, па дури и трик или лекување. Престој во Коста Dorada стан или земе еден ден патување од Барселона (само еден час во возот) на оваа забава за сите плашиш-а-thon! За повеќе информации за Ноќта на вештерките во PortAventura посетите официјалната веб-страница.

Како да одам таму: Renfe воз од Passeig de Gracia или станица Сантс

Барселона Референци Ноќен 2011

Второто издание на оваа фантастична Барселона Настанот ќе се одржи на 30 ноември-та на големиот Passeig de Gracia. Клоцам на шопинг Божиќ сезона продавниците на улица ќе ги задржи своите врати отворени до 01:00, дозволувајќи им на корисниците да ја разгледате и купување до раните утрински часови. Некои продавници дури и ќе се обидат да ви примами во со посебни третира и чаши шампањ. Исто така, ќе биде на различни културни активности, да се доживее на ноќта како улични концерти и храна дегустации. Да учествува во Референци Ноќен сите што треба да направите е да се купи "шопинг пасош", која вклучува листа на сите кои учествуваат продавници (тие ќе станат достапни поблиску до настанот - се види овој простор) и најдобриот дел е тоа што локацијата е лесно достапни од било Барселона стан!

Како да одам таму: Метро L3 - Passeig de Gracia

Магијата Интернационал 2011

Магијата Интернасионал е фасцинантен настан во Барселона. Од ноември 4-ти Ноември 6-та, на пошироката јавност е поканет на Фира де Барселона (Палау де Congressos) да се доживее сите таму е да се знае за магија. Во текот на три дена, ќе има магична демонстрации, презентации и дискусии каде што може да се вклучат во емисии или едноставно да се види во фасцинација на чуда на магија. Билети за Магијата Интернасионал чини 11 евра на ден и може да се купат билет канцеларија на денот ќе присуствуваат. За повеќе информации посетете http://www.firabcn.es/.

Како да одам таму: Метро Л1 и L3 - Espanya

И тоа не е да се спомене и сите други неверојатни настани што се одвиваат во Барселона ноември оваа година, како што се сите светци, инаку позната како Ла Castanyada, на 1-ви ноември, танцов фестивал Butoh од Ноември 4-ти - 13-та и неверојатни Castellers дисплеј човечкото кула на 20-ти ноември во Gracia, плус многу, многу повеќе ...

Книга вашиот стан во Барселона сега и не пропушти шанса да се доживее овие фантастични настани во Барселона ноември оваа година, како и на сите други чудесната атракции овој прекрасен град има да понуди. Остане во Саграда фамилија стан во Барселона и да ја посетите недовршени ремек-дело на Гауди, или изберете Ramblas стан во Барселона и се види на есенски лисја паѓаат меѓу живите статуи и суета тезги. Каде и да одлучи да остане за вашиот одмор ноември, бидете сигурни да проверите Апартман Барселона ј понуди AST минута, и најдете вашиот совршен сместување во најдобра цена!

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологијата. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Настани, Старт и обележани Обележувач на Линк до.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>