Ноќ на вештерките на PortAventura 2011

Ноќ на вештерките на PortAventura 2011

Без разлика дали сте фанатик или страв љубопитни посетители, кои присуствуваа на вештерките PortAventura е задолжително за оние во посета на Барселона оваа есен. PortAventura е најголемиот и најпознатиот забавен парк во Шпанија. Се наоѓа во популарната летувалиштето Салоу на Коста Dorada, тоа е само еден час возот вози од Барселона, што го прави забавен ден патување за целото семејство.

Ноќ на вештерките е еден од најголемите настани за паркот, цртање во двете локални жители и туристи од целиот свет. Од септември 24-ти до 20 Ноември 2011 година, PortAventura е целосно трансформиран во декор Ноќта на вештерките, со тикви поставата на улиците, ликови облечени во нивните омилени Ноќ на вештерките носии, како и бројни ревии и атракции кои се случуваат низ паркот. Ова е одлично време да ја посетите, бидејќи тоа е помалку гужва отколку во летниот период, но само како жив. Но, не грижете се ако не можете да се соочи со ништо екстра ова страшно Ноќта на вештерките - паркот уште води своја вообичаениот вози, емисии и ресторани низ своите пет тематски зони во текот на овој период плашлив.

Оваа year's вештерките сезона е воведување на 8 нови серии на формација. Најмногу се препорачува се нарекува Мистерии 2, во кој танчери и акробати забавува публиката во готик амбиент, се разбира Одважно специјални и срамота облека Ноќта на вештерките. Исто така постои и секоја ноќ на вештерките парада, која вклучува познати ликови како што се Адамс семејство, Франкенштајн и Битлџус.

На големо нешто за PortAventura е дека тоа е забавно и погоден за сите возрасти, а оваа година тоа е делење на прославите на вештерките во две различни области. За оние кои се подготвени за сите терор кој PortAventura има да понуди, посетете делови на Далечниот Запад и Мексико. Се разбира, мора да покаже почит кон ghouls, духови, вампири и поплавување на улиците или ќе ја плати цената. За по мерка на детето се чувствуваат, посетете Mediterrania и SésamoAventura. Овие делови се многу помалку застрашувачки, и децата ќе уживате во гледањето на нивните омилени пријателски ликови облечени во некои вештерките се нагоре.

Колку што е забава оди, има многу забавни активности вие не ќе сакаат да ја пропуштиме. Најмногу се препорачува е Ла Мина del Diablo, инаку позната како рудникот Ѓаволот Се вели дека рудари се затрупани во оваа напуштена вратило и ако слушате внимателно може да се слушне нивниот глас надвор, додека гледањето на земјата трепери.

За најмалите, постојат куклени претстави секој ден што ја раскажуваат приказната за Ноќта на вештерките. И не можете да ги заборави за најдобриот дел за овој период од годината: бонбони. Не плаши се, дојди ноќен живот, сите куќи во паркот ќе бидат отворени и подготвени за некои добри, старомоден трик или лекување.

Немој да пропуштите еден од најочекуваните атракции во Шпанија! Цените за PortAventura може да се движат од 44 евра на ден за еден билет за возрасни, 69 евра за 2 дена, со исклучок на специјални Ноќта на вештерките. За повеќе информации за цените, правци и како да стигнете таму посетите PortAventura's официјална веб-страница.

Без разлика дали ви се случува да на вештерките PortAventura за ден или едноставно планира да поминете некое време во прекрасниот регионот на Коста Dorada, можете да најдете некои големи зделки онлајн на Барселона станови и сместување на'Golden самата Coast'. Од Коста Dorada станови на плажа апартмани во Барселона, постојат повеќе од 500 имот да се изберат, па вие сте сигурни да се најде совршена сместување за овој магичен настан!

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Сподели

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологијата. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Активности, настани и обележани Обележувач на Линк до.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>