Ndorfina. Продавница и нека ендорфини во.

Ndorfina_1

Ендорфините значи задоволство, благосостојба и релаксација. Ендорфините се ослободени од јадење чоколадо, го прават спорт или имаат секс. Но, исто така, од шопинг. На Ndorfina продавница е убава, уметнички отворен простор во срцето на Barri Gotic која продава облека и додатоци; тој, исто така, дава далеку добри чувства за слободни. Само со интервенирале, се добива веднаш плени со сладок мирис. Ndorfina мириса добро, навистина, и тоа е многу добредојде на проектот за препуштање и истражување на она што Лора и Виктор, шармантната сопственици имаат да понудат. Во овој пренаменети антички столарија работилница, со своите импресивни камени ѕидови - тие имаат парче од римски ѕид што тече долу на улица подолу - ќе бидете во можност да ја разгледате парична казна избор на облека и додатоци кои се рачно изработени во Барселона, избран со одличен вкус и стил. Според Лора сите статии треба да се шарени, свеж и над сите, безвременски: мода не диктира во Ndorfina! Низ годините - таа гордо признава - продавница е моќна платформа за дизајнери, уметници и накит креаторите, факт кој, исто така, го негуваше тешка ротација на производи, со што во продавница искуство тука секогаш нешто ново. Оние кои бараат оригиналност, но, исто така, гроздобер стил може да биде навистина наградени тука, бидејќи единствениот не-рачно изработени статии за продажба се гроздобер облека и накит, посебно на нови (не втора рака) и направи во Барселона. Мода за мажи е ограничен на маици, но некои од најпознатите оригинални и креативни маици во продажба во Барселона може да се најде во Ndorfina. И за Виктор квалитетот не завршува во предмети, туку и во целиот амбиент на продавницата. Музиката е избран внимателно да се создаде мирна, модерен и неформална атмосфера, да се стави клиенти во леснотијата, да им даде на девојките време да уживаат обидува на облека како да се дојде за чај. Ndorfina се залага за концептот на "споро": шопинг треба да биде релаксирачка активност. Стрпете се да го избере најдобриот и нека некои ендорфини во!

Ndorfina Baixada де Viladecols 3, Барселона -. 933 190 182

Уживајте кратка пауза во центарот на главниот град каталонски како да ја ослободат назад во една од многуте Барселона апартмани во готски населба, Ел сноси и Raval области. Почнувајќи од 56 евра на вечер!

За Марина - маркетинг тим

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологија. "Секогаш кога имам време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживам во потполност."
Овој запис беше објавен во Насловна , Референци и обележани , , , , , , . Обележувач на Permalink .

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>