Sitges филмски фестивал 2011!

Sitges филмски фестивал 2011

Ако сте еден хорор филм фанатик или sci-fi филм geek, без сомнение ќе имаат веќе слушнаа дека годишната Sitges филмски фестивал е една прослава на киното не можете да пропуштите. Но, за оние од вас кои не се ниту такт на чуда на број еден фантазија филмски фестивал во светот, дозволете ни да ви кажам малку повеќе за овој спектакуларен настан ќе се случи овој месец, во близина на Барселона.

Оригинално име на Меѓународната недела на фантазија и хорор филмови, во 2011 година фестивалот ќе се одржи од октомври 6-ти октомври 16 - само во времето за да се добие вашиот плашлив сетила пецкање за Ноќта на вештерките! Како и изложен и доаѓаат на хорор и фантазија филмови, настанот покажува најновата во today's технолошки и аудиовизуелна продукција кино. Тоа е исто така голема атракција за некои од Hollywood's најголемите актери, продуценти и режисери, вклучувајќи Квентин Тарантино, Камерон Дијаз и самракот ѕвезда Kellan Луц, да го именува неколку.

Оваа година ќе биде на 44-тиот годишен фестивал со темата која центри околу вештачката интелигенција, по повод одбележувањето на 10-годишнината од филмот на Стивен Спилберг'AI' Соодветно, првиот филм да биде претставен на фестивалот ќе биде'Eva ", трилер во режија од Barcelona's поседуваат Kike Maíllo, фокусирајќи се на робот иноватор и неговата болна борба да го заврши својот проект.

Како и филмски проекции кои им помогнам на границите на реалноста и во сценариото и специјални ефекти, еден од најважните моменти на фестивалот е Sitges зомби прошетка. Оваа година, на 14 октомври, на улиците на мали, живописен град ќе се наполни да пука со воздишките, стенкање филм љубовници маскирани (доста импресивно), како жив мртовец. Прошетката ќе започне во 20:30 часот, предводена од ѕвездите на филмот'Juan де лос Muertos' и ќе биде проследена со бесплатен плажа партија!

Билети за SITGES Фантастична Меѓународниот филмски фестивал на Каталонија (да го даде својот полн назив) се движат од 4 евра до 295 евра, а се достапни онлајн на www.servicaixa.com или од поштенското сандаче на Sitges. Ако сте престојуваат во Барселона и не сакате да ја пропуштајте оваа фантастична настан, RENFE возови работи често на градот од Barcelona's Paseo de Грација станица. Алтернативно, одлична опција ќе биде да се остане во стан во Sitges каде што може да биде блиску до сите акција на фестивалот има да понуди. За повеќе информации за тоа како да се купат билети, целосна листа на проекции и како да стигнете таму посета www.sitgesfilmfestival.com/eng .

За Марина - маркетинг тим

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологија. "Секогаш кога имам време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживам во потполност."
Овој запис беше објавен во Настани , Места и обележани , , , . Обележувач на Permalink .

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>