Картата Барселона - се направи поголемиот дел од вашето патување во Барселона

Barcelona_Card

Без разлика дали ќе се доаѓа до Барселона на краток викенд одмор или за неколку недели во сонцето, Барселона картичка е многу корисна алатка за да се има на вашето патување. Тоа е во суштина попуст картичка која ти овозможува да истражуваат целосно Барселона без трошење мало богатство.

Што вклучува?

Картичка вклучува попусти на разни туристички активности од музеи на тематски паркови, па ако се планира да се види многу, направи многу и се јаде многу на вашиот одмор, со купување на Барселона картичка е добар начин да заштедите пари во целост, особено ако се патува во група или како семејство. Картичката ви дава пари од влезници на 15 музеи (вклучувајќи го и научен музеј Космокаикса која има своја планетариум) и над 25 галерии, како што се Gaudí's познатиот Ла Pedrera и Casa Battló. Картичка, исто така, нуди попусти на врвните ресторани во Барселона, како што се Ресторант Nervión, на патот Via Laietana, каде што можете да добиете вистинскиот вкус на Шпанија, со прекрасен оброк и фламенко шоу.

Ако патувате со деца, на Барселона картичка ви обезбедува попуст влезници за рекреативни и забавни активности, како што се забавен парк Тибидабо, Барселона зоолошка градина и аквариум во Порт Вел. И бидејќи на Барселона картичка ви овозможува бесплатен неограничен пристап до јавниот транспорт, лесно можете да ја посетите како многу места, како сакате, на локации низ целиот град. За целосна листа на токму она што покрива картичка кликнете тука.

Како ви Бу y на Барселона картичка?

Барселона картичка може да се купи на интернет и да се подигнат од претходно специфицирана туристички информации точка во центарот на Барселона. Постојат неколку веб-сајтови кои нудат цени со попуст при купување онлајн, па тоа може да биде добра идеја да се купуваат за најдобра зделка со отчукување на Барселона картичка во вашиот пребарувач. Цената на картичка варира во зависност од тоа колку дена по ред што планирате да ја користите. Барселона Картички важат помеѓу 2 и 5 дена по ред, кои се движат од 22 евра до 40 евра. На цени и такси на Barcelona's многу атракции ќе аплицира за толку денови како ке го одберете за да ја активирате картичката.

Извлекување на максимумот од вашата посета на Барселона

Барселона картичка ви дава одлична можност да се истражуваат овој неверојатен град и да направат најголем дел од своето патување во Барселона. Остане во Саграда фамилија стан во Барселона и да ја посетите Gaudí's неверојатна катедрала користење попуст на 9% на влезници со Барселона картичка.

Изнајмување на еден од многуте станови во Барселона е добра опција за оние кои сакаат да се чувствуваат како дома на одмор, и може да се најдат многу станови во склопот наоѓа во непосредна близина до најблискиот атракција Барселона картичка.

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Сподели

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологијата. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Активности, Места и обележани Обележувач на Линк до.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>