Барселона Референци - За секого по нешто

Заборавете Париз. Заборавете Њујорк. Дали ти си еден Shopaholic или едноставно да уживаат во добар пребарувате, Барселона е место да биде оваа есен. Да трае долго прошета одредување Passeig de Gracia или хоп од бутик до чаршија во Ел Роден - без оглед на вашиот вкус, каталонскиот главен град е сигурен да имаат нешто за вас.

Passeig de Gracia

Шетаат Barcelona's најлуксузните шопинг улица, може да биде простено за размислување сте имале случајно фатен авионот на држави и слета себе во средината на LA's Родео драјв. Со своите пенливи мермерни подови и рефлектори насочени кон чистото шини на облека, продавниците на оваа улица ви нудиме врвен шопинг искуство во високата мода. Од Долче и Габана да Луј Витон, ако имате страст за дизајнер облека, Passeig de Gracia е unmissable. Дури и ако вашиот чантата стрингови не ќе ги овозможи да се занесе овој пат, тоа е вреди да се со земање на патување по улица да видите неверојатни архитектура, вклучувајќи и некои од Gaudi's најпознатите дела. Кој се наоѓа во самиот центар на градот, Passeig de Gracia е лесно достапен со јавен превоз од каде и да може да се престојува во Барселона.

Портал del Ангел

Ако не се наоѓа на листата на задачи за вашиот Барселона патување, Не грижете се вложуваат, на крајот на Passeig de Gracia ќе стигнат Портал del Ангел. Се наоѓа на другата страна на познатиот Las Ramblas, оваа улица е многу тесен, но полн со високо-улица продавници, како што Bershka, Зара, Манго, и секако, на Шпанија најголемата стоковна куќа - Ел Корте Ingles. Совршен за да ги собереш некои нови празник облека или се добие во тек со најновата мода, портал del Ангел нуди различни Barcelona's најдобрите трговски жаришта.

Ел Роден

Понатаму се движи надолу Портал del Ангел, минатото Barcelona's импресивен катедрала, ќе најдете соседството на Ел роден. Патување низ тесните улици на овој луксузен уште чудат област, Ел Роден ви овозможува да се откријат некои алтернативни опции за обичниот сувенир. Оваа област е малку надвор од тепани песна, но со бутик околу секој агол, па дури и оние со најмногу надвор има стил ќе најдете нешто привлечен за нив. Продавници се движат од врвни дизајнери како custo Барселона на чудни и прекрасни Kukuxumusu, и со неколку рачно изработени чоколадо продавници фрлени во микс, во посета на Ел Роден е апсолутно мора за вашата шопинг авантура.
Повеќето од големите продавници во Барселона се отворени од 10 часот претпладне до 8.30-9.30pm, од понеделник до сабота (повеќето се затворени во неделите), иако традиционалните продавници често блиски време на ручекот, а потоа повторно да се отвори во попладневните часови, околу 4 часот попладне.

Планирање на шопинг викенд во Барселона? Или едноставно барате место за престој во близина на центарот на градот? Стан Барселона има над 600 станови за изнајмување, од кои многу се наоѓа во центарот на Барселона. Од луксузни апартмани во Барселона во близина Passeig de Gracia, плажа апартмани во Барселона само една кратка прошетка од Ел Роден или Las Ramblas стан во Барселона, ќе најдете совршен сместување тука.

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологијата. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Места , Шопинг , Патување и распусти и обележани , , , . Обележувач на Линк до .

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>