Посетете Sitges плажа

Sitges е една прекрасна плажа град, 35 километри од Барселона. Една од главните причини за неговата популарност е некогаш толку пријатни временски услови. Својата медитеранска клима гарантира тоа што има 300 дена на сонце.

Со години тоа е привлекување на уметници, уметнички ентузијасти, љубители на плажа и туристите, кои лесно се шармираше со овој мал град, кој некогаш беше рибарско село. Тоа е вид на градот дека удира во акорд право со сите - младите и старите, парови и единечните, хомосексуалците и прав, семејство и пријатели! Додека безбедно плажи, трговски и разновидна ресторани го прават идеално место за семејствата, зуењето ноќен живот (особено "Улица на Гревот", која се наредени со ноќни клубови) и плажа спортови привлече млади неколку s и пријатели, и тематски паркови задржи деца зафатен.

Поставени во подножјето на планинскиот венец, Garraf масив, Sitges често се смета да биде омилена дестинација за геј патниците. Таа има многу геј пријателски активности, геј клубови, барови, паради и зуењето ноќен живот за геј заедницата. Сепак ова морето град нуди многу нешта да се направи за различни луѓе кои бараат различни нешта од нивниот одмор.
Една од главните атракции, особено во текот на денот е неговата прекрасни плажи. Нејзините морскиот брег се наредени со 17 различни плажи со секој нуди поинаков поглед, атмосфера и чувството. Вие сте повеќе од веројатно да се најдат повеќе од една плажа, кој апелира до вас. Поголемиот дел од плажите се многу чиста, енергична и полна со живот. Облеана сина вода и златен песок направат сосема вреди вашето време. Секоја плажа има многу chirunguitos (мали плажа колиби) продажба на храна и пијалоци и шеталиштето кој е полн со ресторани кои нудат различни кујни. Додека повеќето плажи како Platja Сант Sebastia и Platja де ла Terramar се и семејство пријателски и геј пријателски, постојат некои плажи како Platja де ла Fragata кои се само за семејствата или плажи како Platja де ла Rodona кои се само за хомосексуалците.
За разлика од плажите, Sitges има многу популарни музеи како што Museo Ramantic, Museo Marical и museu д Фера. Ако сте љубител на архитектурата, на Sitges црквата, како и на гробиштата, која има некои убави надгробни споменици и уметнички работа треба да се направи вашиот "мора да се види" листа.

Посета на Sitges и барате сместување?

Ако сте во посета на овој жив град   стан во Sitges ќе биде најдобрата опција за вас. Ако сакаш да остане во срцето на Барселона, а потоа посета на Sitges, Las Ramblas има некои убави булевари и е полн со туристички продавници и уметници. Изнајмувањето стан во близина на Las Ramblas може да биде совршено место да биде. Ако сакате нешто помалку бучни и повеќе станбени, може да остане на станови во Саграда фамилија. Освен Апартмани во Sitges околу плажа, има повеќе опции за плажа апартмани, апартмани во Barceloneta плажа може да биде голем опција.

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологија. "Секогаш кога имам време, ќе ме најдете со ранец откривање на светот. И кога не, јас пишувам за моите прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживам во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Места , Патување и распусти и обележани , , , . Обележувач на Линк .

Остави Одговори

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>