Посетете Ла Саграда фамилија избегнување на долги линии

Line_at_Sagrada_Familia

Ако тоа е прв пат за вас во Барселона, вие не сакате да ја пропуштиме посетата на храмот на Ла Саграда фамилија. Можеби ти ќе треба да се посвети на целиот ден на вашиот одмор на задачата, 60% од нив би можеле да бидат консумирани од страна на чекање во ред, без разлика кое време од годината е.

Можете да најдете повеќе информации за тоа како да се купат влезници на Саграда фамилија однапред преку Servicaixa / Ticketmaster. Ќе се избегне редат и да имаат пристап од ексклузивна влезот.

За да заштедите време на патување до местото на Ла Саграда фамилија, Стан Барселона нуди целосно опремени Саграда фамилија станови се наоѓа многу блиску до Gaudí's убава катедрала дека може да одиме на тоа секојдневно, ако сакате.

Дали сте патувате со деца под 10? Влезот Barcelona's најимпресивните катедрала е слободен за нив, како што долго како што се купување на билет за возрасни. Специјални цени се применуваат и на пензионерите, студентите и држачи за младите картичка.

За Марина - маркетинг тим

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологија. "Секогаш кога имам време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживам во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во активности , Насловна , Места и обележани , , , , . Обележувач на Permalink .

Оставете Одговор

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>