Каде да паркираат вашиот автомобил во Барселона

паркинг во Барселона

Патување со автомобил е забавно, но доаѓа во Барселона со автомобил и паркинг за вашиот одмор може да ви даде малку на главоболка. Бесплатен паркинг места и места во градот, особено во централните области, е речиси невозможно да се најде. Важно е да се обрне внимание на боите на ленти и знаци за да се избегне билети и особено автомобил влечење, што не е реткост. Еве еден мал водич за паркинг вашиот автомобил во Барселона:

Површина Острови (Зелен област) е паркинг простор за само за жители, 08:00-08:00 (понекогаш 24 / ч).

Површина Preferent (склопот област) ги прифати сите видови, но нерезиденти плаќаат повисоки стапки (2,68 € и 2,94 € на час) и паркинг е ограничена само на 1 до 2 часа и 08:00-08:00 и за 1 до 2 часа.

Површина Blava (Blue област) е достапно за сите возила, но со ограничувања време (1-4 часа) 08:00-08:00, од понеделник до петок. Стапките на спектар зелениот појас помеѓу 1,08 € и 2,94 € на час, во зависност од областа (A, B, C или D). Можно е да се паркираат во овие области бесплатно почетна 08:00-08:00, но секогаш прочитате поврзани знак пред да замине на вашиот автомобил.

Површина Carga / Descarga (утовар / истовар), означени со жолта боја, е резервирана за комерцијален превоз и ограничувајќи се на 30mins. Тоа е слободен во текот на ноќта со временски рокови во зависност од знакот.

Важно е да се почитуваат правилата на местата за паркирање, бидејќи шансите дека вашиот автомобил се отстрани со забавува камион се високи. Ако вашиот автомобил е отстранета, жолт триаголник облик налепница е оставено на самото место со потребната документација да се соберат возило. Дописникот на парична казна е 174 евра.

Најлесен и најбезбедните начин да го паркираат автомобилот ви е во безбеден паркинг гаража со пристап 24 / ч и со надзор. Можете да најдете многу гаражи низ целиот град. Дневните стапки варираат од 30 € до 45 € на ден во зависност од област. Дали ќе книга стан во Барселона? Користите оваа онлајн апликација да најдете најблиската паркинг гаража до вашиот Барселона стан.

Стан во Барселона имаме ограничен број на паркинг места во гаражи со надзор што ќе може да се изнајми за 25 € на ден и се во склопот наоѓа во близина на нашата плажа апартмани во Барселона. Тоа не е можно да се резервира една заедно со станот, но поради високата ротација на гости, тоа е лесно да се најде на располагање паркинг карта. Побарајте од нашите вработени кога ќе се провери во. Ако сите наши паркинг простори треба да се случи за да се резервира, тука е листа на паркинг услуги кои имаат подобро да се занимава од редовните гаражи и не се далеку од областа на плажа.

И последните препораки: ве молиме да се внимава да се вашите лични предмети при патување. Никогаш не чувајте вредни предмети на задните седишта или секогаш да бидете сигурни задните врати се заклучени. Крадци може да отвори вратите со одвлекување на вниманието, а вие сте заглавени на семафори или во џем, дури и во најугледниот авении. Ако се приближуваше со непознати, под изговорот индикација и знаеш патот и сакаат да помогнат, никогаш не ја напушти областа на автомобилот. Партнер во криминал може да се демнат зад аголот да го отворите вашиот автомобил кога сте зафатени да бидат корисни.

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Сподели

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологијата. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Старт, транспорт и услуги и обележани Обележувач на Линк до.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>