Барселона Тајната градина

На Ramblas никогаш запира. Тоа е непрестајна река на луѓе и тоа е чувствителен само на дневна плимата и осеката и деновите од седмицата. Рамнодушен на топлина, или така ми се чини, на храбрите посетители напуштат своите станови и толпата на авенијата под сонцето август, обидувајќи се да се направи смисла на метежот и вревата што ги опкружува. Не тие заслужуваат одмор? Ние мислиме така, па затоа ние би сакале да ги споделите една мала тајна со нив. Значи, драги посетители: да го исклучите Las Ramblas за некое време и внесете Carrer де ла Boqueria (онаа што почнува на Миро мозаикот на земјата). Одам во број 10. Ќе најдете убава влезот на Петит Палас. Крстот, и одиме во што ако имате специјален помине. Никој нема да се поставуваат прашања. На вашето право ќе најдете стаклена врата која се отвора во една од скриени скапоцени камења во Барселона: градина Каса Игнасио де Пуиг. Впие во атмосферата, дишат мирисот на дрвјата, флип книга или да нареди пијалок од хотелот бар - кои, исто така, се стави некои удобно градина Мебел за вас да се користи без никакви ограничувања - и уживајте во оваа романтична градина изградена во 1861 година, вистински освежувачки и тивок агол во средината на градот.

Las Ramblas е лесно достапен од било која од централната апартмани во Барселона и е само една кратка прошетка од BARCELONETA Брег.

За Марина - маркетинг тим

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологија. "Секогаш кога имам време, ќе ме најдете со ранец откривање на светот. И кога не, јас пишувам за моите прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживам во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Дома , Места и обележани , , , , , , . Обележувач на Линк .

Остави Одговори

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>