Бар 21, бар со многу Cariño

Бар 21 Барселона

Еве еден бар со тоа вистина Медитеранот чувство, чувство дека можете лесно да најдете од Formentera на Сардинија, од грчките острови на Salento, тоа чувство што го прави да се каже со насмевка: "Еј, јас сум на одмор!" Боите, на гребнатини на дрвени греди, лисја на палма и уметнички дела се само совршен и добредојде на пијачка во добра фирма. Да бидам искрен, тоа е совршен a deux, три, ако вклучуваат Лурд, многу убаво сопственикот, за една прекрасна разговор.
Убавина освен, Бар 21 нуди сет од едноставна медитерански јадења само совршен за светло, што се назад ручек кога плажа сонцето е премногу жешка. Свежи и скара зеленчук, сонце сушено домати со сардината, burrata, салати или quiches се благодатно подготвува и служи. Бесплатна TAPA да ја придружува една чаша вино или шампањ е вклучена ако одлучите да дојде на зајдисонце. И бидејќи тоа е толку блиску до плажа станови во Барселона, што би можело да се одлучи да хоп во и надвор повеќе од еднаш на ден. За повеќе информации, посетете ја Бар 21 Фејсбук страната .

За Марина - маркетинг тим

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологија. "Секогаш кога имам време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживам во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во барови и Јаневски живот , Дома , Ресторани и храна и обележани , , , , , , , . Обележувач на Permalink .

Оставете Одговор

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>