The Ultimate Барселона сувенири

barcelona_souvenir

Тоа не е привезок од Ла Саграда фамилија, ниту шрафцигер со Гауди гуштер рачка, фрижидер магнети со La Pedrera или весела paella. Тоа е природна големина скулптурата на многу добро позната личност и на жители и посетители: пакистанската човек продажба на лименки пиво на улиците во текот на ноќта, повикувајќи ги минувачите со молитва "cerveza-пиво-Amigo" (или "секси пиво "Кога тој цели партија посетителите ги напуштаат своите Барселона апартмани подготвени да го погоди градот).
Уметнички директор Мишел Salati одлучи да го овековечи овој симболичен карактер на современата Барселона со статуа во природна големина, што го прави еден споменик, го претвора во модерен сувенир. Тоа е уметничко дело што може да биде прифатена за својот реализам: уморни држење на телото, (можете да го најдете вашиот пиво-продажба пријател, дури и кога сите барови одамна затворена), шефот на свиткување на страна за таа мала постојано се молат односот на продавачот, придонес гест, на шест пакет, кесата со екстра конзерви ... Сите пренесува чувство на сочувство и почит обвиткана во безвременски пакет на иронија и меланхолија.

Да се ​​направи белег од аспект на социјалната критика во своето дело, Микеле видео интервјуирани некои пакистански луѓе да се запознаат со она што навистина мислите за оваа активност, ќе ги утврди тешкотии оваа социјална група средби со нивните напори да се интегрираат во Каталонија и потребата од правење на живеење со чудни работи како продажба на пиво, меѓу другите.
По провокативни "во живо" Изложбата се состои од напуштање на статуа сама во неколку делови на Барселона за да го снимите ефект врз луѓето, "Monumento Ал Paquistaní" е сега се видливи во уметничката галерија База елементи, храм на графити и улична уметност во готски населба.
Една мала, синтетички мермер реплика на статуата е достапна во ограничено издание за продажба. Па запре од базата Елементи ако сакате да купите навистина модерен сувенир од Барселона.

За Марина - маркетинг тим

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологија. "Секогаш кога имам време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживам во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Настани и обележани , , , , , , , , , , , , . Обележувач на Permalink .

Оставете Одговор

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>