ADVENTURE парк. Одмор со еден допир на Индијана Џонс.

Авантура парк, Барселона

Барселона сега има своја авантура парк во градот. Барселона Bosc Urbà (урбана шума) е нов објект се наоѓа во Форумот, на повеќенаменското подрачје на брегот, дом на големи настани како што се Примавера Звук фестивал или на традиционалниот "FERIA d'Абрил".
Деца и возрасни слично се добредојдени да се доживее повеќе од 50 атракции поделени во три кола на зголемување на нивото на тежина: портокал коло, за деца 3-8 години; сини коло, погоден за деца над 8, семејства и возрасни, а црвената коло, наменета за оние кои имаат потреба од адреналин брзаат како обичен човек треба еспресо кафе.
Значи, ако термини како Тибетски мост, zip жица, ползавец, V облик на мрежа, мајмун мост или пиратски нето не се само познати, но привлечен за вас, фати жолта линија на метрото Maresme-форум за еден ден на семејството забава и забава се со вашите пријатели и да уживате во Bosc Urbà. На крајот на денот, а потоа можете да се опуштите во вашиот целосно опремен стан во Барселона и да се направи убава вечера, или главата за некои убави Медитеранот храна, можеби во еден од рестораните препорачуваме.

За Марина - маркетинг тим

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологија. "Секогаш кога имам време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживам во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Активности и обележани , , . Обележувач на Permalink .

Оставете Одговор

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>