GANDULES! Дојдете до Барселона да се види филмови.

gandules_2011

Вие поминал целиот ден во посета на знаменитости на Барселона, сега е време да седат назад и да се релаксираат, буквално. Ако не е на софата од нашите Барселона апартмани, изберете палубата стол CCCB Gandules Open Air кино. На CCCB (Центар за современа култура на Барселона) е нон-стоп културни фабрика, вистински извор на информации за нашиот град. И кога август доаѓа, таа ни воодушевува со прекрасен отворено кино место во внатрешниот двор "Pati де лес Dones" (дворот на жените).

Сите филмови се внимателно одбрани и во оригиналната верзија со превод на шпански и каталонски. Оваа година приказните се за "социјалната нееднаквост, тешки времиња, под притисок на пари и својата извршување кои нас не се размислува за нови пристапи и можности".

Годар, Куросава, Losey, Денис меѓу многу други ќе нè чува маѓепсана и расеан од топлината throughtout на целиот месец. Можете да се консултирате програмата тука.
Патем, "gandula" значи мокасина, па бидете мрзливи како локален може да биде, но не да биде доцна за да бидете сигурни дека за да го дофати вашиот палубата стол. Слободен влез.

Не заборавајте да го следи со нас на Фејсбук и Твитер за дневни ажурирања на Барселона!

За Марина - маркетинг тим

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологија. "Секогаш кога имам време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживам во потполност."
Овој запис беше објавен во Настани , дома и обележани , , , , , , , . Обележувач на Permalink .

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>